خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفيرفرانسه به منظور بررسى وضعيت مهاجرين افغان به نيمروز سفر کرد

سفيرفرانسه به منظور بررسى وضعيت مهاجرين افغان به نيمروز سفر کرد

Jul 24, 2018 - 16:49

زرنج(پژواک،٢اسد٩٧): سفیر فرانسه مقيم کابل، درحالى جهت بررسی وضعیت مهاجرین افغان و برگشت کنندگان به ولايت نیمروز سفر نمود که عودت مهاجرین از کشور ایران به اين ولايت افزايش يافته است.

فرانسوا ریشیه سفیر جمهوری فرانسه مقیم کابل، در یک سفر رسمی در راس یک هيات بخاطر بررسی مشکلات مهاجرین و بر گشت کننده ها، امروز  وارد ولایت نیمروز شد.

حاجی گل صافی رییس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت نیمروز، به آژانس خبرى پژواک گفت که چون اتحادیه اروپا با وزارت مهاجرین همکاری دارد و فرانسه نیز عضو اتحادیه اروپا است، بدین منظور سفیر فرانسه  جهت بررسى از وضعیت مهاجرین به نیمروز سفر و از کمپ مهاجرین در نزدیک سرحد با ایران دیدن نمود.

موصوف گفت: "ما مشکلات خود را در رابطه به کاهش کمک ها و بعضی موارد دیگر از جمله مهاجرین و بر گشت کننده ها، آسیب دیده ها و معتادين برای سفیر فرانسه مطرح نموده و سفیر فرانسه گفت که در قدم اول، دو داکتر روان شناس برای افرادی که از نظر روحی حین رد مرز کردن آسیب دیده و همچنان معتادین، به نیمروز اعزام و بعد در مورد کمک های بعدی تصميم گرفته خواهدشد. "

سفیر فرانسه همچنان  درديدار انجنیر محمد سمیع والی نیمروز، روى کمک های کشورش گفتگو کرد.

والی نیمروز فعالیت موسسات و ادارات مسئول را در بخش مهاجرین نیز ارزنده خوانده و از بهبود روند حکومتداری خوب دراین ولايت اطمینان داد.

سفیر فرانسه، ضمن تشکر از هماهنگی نیروهای امنیتی، از کمپ های مهاجرین و از جریان کار اعمار مرکز تشخیص هویت مهاجرین و عودت کننده ها نیز دیدن نموده و از توسعه و انکشاف روزافزون نیمروز ابراز خرسندی نمود.

رییس امور عودت مهاجرین ولایت نیمروز گفت که عودت مهاجرین از کشور ایران به ولایت نیمروز افزایش یافته، یک ماه قبل روزانه ٧٠٠ تا ٨٠٠ نفر رد مرز می گرديدند؛ اما اکنون روزانه ١٥٠٠ مهاجر وارد زرنج می شوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan