خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه هزار خانه برای مهاجرین عودت کننده در ننگرهار اعمار میشود

سه هزار خانه برای مهاجرین عودت کننده در ننگرهار اعمار میشود

Jul 24, 2018 - 12:59

جلال آباد (پژواک، ۲ اسد ۹۷): مسئولان در ننگرهار میگویند که با ۳۲ میلیون دالر امریکایی کمک اتحادیۀ اروپا، در این ولایت برای ۳ هزار خانوادۀ مستحق، خانه اعمار میشود.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که سعد ملوک شیرزاد رئیس موسسۀ یو ان هبیتات در شرق، اعمار خانه های مذکور در ننگرهار را در دیدار با حیات الله حیات والی ننگرهار تعهد کرده است.

به گفته موصوف، رئیس این موسسه دیروز با والی ننگرهار ملاقات نموده و اطمينان داد که برنامۀ یادشده در آیندۀ نزدیک آغاز خواهد شد؛ اما در این عرصه خواست زمین و سهولت های دیگر را نموده است.

سخنگوی والی افزود که رئیس موسسۀ یو ان هبیتات، در ملاقات با والی ننگرهار گفته است که برای خانه هاى اعمار شده پس از بررسی و دیتابیس، خانواده های نيازمند مشخص خواهند شد و به اساس تعداد فاميل، به آنان خانه ساخته خواهد شد.

سعد ملوک شیرزاد به والی ننگرهار اطمينان داد که در صورت مهیا نمودن سهولت های دیگر، کارهای عملی این پروژه در تاریخ اول اکتوبر آغاز خواهد شد.

حیات الله حیات والی ننگرهار، به ادارۀ مستقل اراضی در ننگرهار دستور داده تا به همکاری مسئولان مربوطۀ دیگر، به هدف عملی شدن پروژۀ یادشده، زمین های مشخص را سروی کنند و معلومات آن را در زمان نزدیک با مقام ولایت شریک سازند.

موصوف علاوه کرد که والی ننگرهار، به مسئول ادارۀ یو ان هبیتات، در بخش مذکور اطمينان کامل داده است.

 قابل یادآوری است که از دوسال گذشته بدینسو، صدها هزار مهاجر از پاکستان برگشته اند، که اکثریت شان در ننگرهار زندگی میکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan