خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شرکت دواسازی هوخست احیا و دو شفاخانۀ بزرگ کابل مجهز می شوند

شرکت دواسازی هوخست احیا و دو شفاخانۀ بزرگ کابل مجهز می شوند

Jul 24, 2018 - 17:03

کابل(پژواک،٢اسد ۹۷): به اساس تفاهمنامه ای که میان وزارت صحت عامۀ کشور و کمپنی(بی،آر،اس) به امضا رسيد؛ دو شفاخانه در کابل، به منظور ارائه خدمات بهتر صحی به سطح منطقه اختصاصی می شوندو  شرکت دواسازی هوخست احیا مى گردد.

اين تفاهمنامه امروز درحضور رئيس جمهور، بين فيروزالدين فيروز وزير صحت عامه و بی آر شيتی رئيس شرکت بی، آر، اس که در شهر دبی امارات متحدۀ عربی فعاليت دارد، به امضا رسيد.

وزير صحبت عامه کشور گفت که بر مبنای اين تفاهمنامه، کمپنی (BRS) در نظر دارد تجهيزات طبی، ماشينری ومتخصصان را در شفاخانه های شيخ زايد وشفاخانه وزير محمد اکبر خان، با معيارهای جهانی برابر سازد؛ تا ديگر بيماران برای تداوی مجبور نشوند به خارج از کشور سفر کنند."

موصوف افزود که بر اساس تفاهمنامۀ متذکره، در بخش صحی بخصوص در عرصه های اداره و مديريت، نصب تجهيزات پيشرفته، تربيه پرسونل و اختصاصی سازی شفاخانه های وزير محمداکبرخان و شفاخانه شيخ زايد، در دو فاز فراهم خواهد شد.

به گفته وی، با اختصاصی شدن اين دو شفاخانه متذکره، ديگر نياز نيست که هموطنان جهت تداوی به خارج از کشور سفر کنند و پول گزاف را به مصرف برسانند.

داکتر فيروز، با اشاره به غيرفعال بودن کمپنی دواسازی هوخست در افغانستان، گفت: "اين فابريکه از ۳۰ سال بدينسو غيرفعال بود، که با همکاری وزارت ماليه به شکل مشارکت عامه و خصوصی با کمپنی بی آر اس اين کمپنی افتتاح می شود  و در قدم اول، نيازمندی ادويه در داخل کشور مرفوع می شود و در قدم های بعدی، ادويه با کيفيت را به ساير کشورها نيز صادر خواهند کرد."

محمد همايون قيومی سرپرست وزارت ماليه، امضای تفاهمنامه در زمينه توليد ادويه مورد نياز در کشور و معياری سازی شفاخانه های وزير اکبر خان وشيخ زايد را يک دستاورد مهم در زمينه تشخيص وتداوی بيماران در کشور عنوان کرده گفت که با احيای شرکت ادويه، نيازمندی افغانستان به وارد کردن ادويه از خارج کشور کاهش خواهد يافت.

بی آر شيتی رئيس شرکت (BRS)، نيز گفت که هدف از اين تفاهمنامه، خدمت به مردم و مرفوع کردن نيازمندی های صحی است.

 وی، با اشاره به اينکه نياز به پول ندارد، گفت که همه کارهای شان را با صداقت به پيش می برند و از هيچ نوع خدمت دريغ نخواهند کرد.

کمپنی (BRS) که در راستای توليد ادويه و عرضه خدمات صحی با کيفيت فعاليت می کند، تاحال ۱۷۴ شفاخانه معياری و ۹ فابريکه توليد ادويه در ۱۴ کشور جهان دارد. مرکز اين کمپنی در امارات متحده عربى واقع است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement