خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها باب مکتب بسته شده در لوگر بازگشایی شد

ده ها باب مکتب بسته شده در لوگر بازگشایی شد

Jul 25, 2018 - 14:56

پل علم (پژواک، ٣ اسد ٩٧): مسئولان ریاست معارف لوگر میگویند که تمام مکاتب بسته شده در این ولایت، بازگشایی شده و امتحانات آن آغاز گردیده است.

محمد شاپور عرب سخنگوی ریاست معارف لوگر، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که حدود یک هفته قبل، از سبب تهدیدات طالبان مسلح، مکاتب به روی شاگردان بسته شده بود.

وی افزود: "امتحانات شاگردان به نیمه رسیده بود که در بعضی ولسوالی های دیگر این ولایت، بامساعد بودن شرایط امتحانات اخذ میشد؛ اما در پل علم مرکز این ولایت و ولسوالی محمدآغه، امروز ۹۰ مکتب بازگشایی شده و امتحانات آن آغاز گرديده است.

عرب از خانواده های شاگردان خواست تا هرچه عاجل، اطفال خود را برای تکمیل نمودن امتحان به مکاتب روان کنند.

همچنان عبدالصمد شاگرد صنف یازدهم لیسۀ عالی محمد آغه، به آژانس خبری پژواک گفت که امروز مکاتب شان بازگشایی شده و آنها برای تکمیل نمودن امتحان به لیسه رفته بودند.

وی افزود: " تمام شاگردان خبر نیستند، یک تعدادشان آمده؛ اما شماری دیگر تاهنوز نیامده اند."

همچنان کبیر حقمل سخنگو و رییس نشرات وزارت معارف، به آژانس خبری پژواک گفت که ۱۰۳ باب مکتب مسدودشده در لوگر، بازگشایی شده و امتحانات آن آغاز گرديده است.

طالبان نیز این موضوع را تايید می کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه، به آژانس خبری پژواک گفت که آنها برای بازگشایی مکاتب مذکور، یک هیئت را به منطقه فرستاده بودند.

وی افزود که هیئت مذکور، با هیئت حکومت و طالبان محلی بحث کرده اند، آنان را قناعت داده و مکاتب را بازگشایی کرده اند.

قابل یادآوری است که در لوگر، مجموعاَ ۳۰۷ مرکز تعلیمی قرار دارد که به شمول ۵۰ هزار دختر حدود ۱۵۰ هزار شاگرد، در آن مصروف درس خواندن اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement