خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئيس جمهور: بخاطر رفع مشکل خشکسالى اقدامات همه جانبه صورت خواهد گرفت

رئيس جمهور: بخاطر رفع مشکل خشکسالى اقدامات همه جانبه صورت خواهد گرفت

Jul 27, 2018 - 09:29

کابل (پژواک، ٥ اسد ٩٧): رئيس جمهور ميگويد که طى سه ماه آينده بخاطر رفع مشکل خشکسالى در ولايات آسيب ديده اقدامات همه جانبه صورت خواهد گرفت.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در سفر به ولایت بادغیس، عصر امروز با رئیس و اعضای شورای ولایتی آن ولایت دیدار کرد.

منبع افزوده است که ابتدا عبدالعزیز بیگ رئیس شورای ولایتی بادغیس در صحبتی، از توجه رئیس جمهور کشور نسبت به ولایت بادغیس و افتتاح پروژۀ برق قلعه نو، قدردانی نمود.

وی در رابطه به مشکلات و وضعیت آن ولایت به شمول خشکسالی، کمبود معلمین، بهبود وضعیت صحی، بیجاشده گان، تسریع کار سرک قیصارلامان و بازسازی مسجد جامع صحبت کرد.

موصوف از روند اصلاحات در نهادهای عدلی و قضایی و استخدام افراد از طریق روند اصلاحات اداری، حمایت کرد.

رئیس جمهور در صحبتی، افتتاح سب استیشن برق  قلعه نو را به مردم بادغیس تبریک گفت و از بیان نظریات و پیشنهادات آنان تشکر کرد.

وی افزود که به وضعیت بادغیس به خصوص در بخش معارف به شمول استخدام معلمین مسلکی و اعمار مکاتب توجه می شود.

او علاوه کرد که اولویت حکومت، رفع مشکل خشکسالی در ولایات آسیب دیده است و طی سه ماه آینده، اقدامات همه جانبه دراین زمینه صورت خواهد گرفت.

از سوى ديگر، رئيس جمهور عصر روز گذشته با زنان آن ولایت دیدار کرده است.

در خبرنامه ارگ آمده است که نمایندگان زنان بادغیس در صحبت های جداگانه مشکلات و پیشنهادات شان را در بخش های سهم بیشتر زنان در ادارات دولتی، افزایش څارنوالان و قضات زن در محاکم، ایجاد فرصت های اقتصادی و تجاری برای زنان، اشتراک زنان در شوراهای ولسوالی ها و در نظر گرفتن بورسیه های تحصیلی برای زنان این ولایت با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های زنان از آنها به خاطر حمایت شان از برنامه های انکشافی و زیربنایی تشکر کرد و گفت که به مسئولین این ولایت هدایت داده است که لست از زنان تحصیل کرده و با تجربه را تهیه نمایند تا در روشنایی آن طرح واضح برای سهم زنان در ادارات دولتی ساخته شود.

وى افزود، حضور زنان در ادارات دولتی تنها به ریاست زنان محدود شده نمی تواند و به والی بادغیس هدایت داد تا زمینه را برای اشتراک زنان در پروسه رقابتی بست های ادارات فراهم سازد.

موصوف با اشاره به کمبود زنان در محاکم گفت: "مشکل اساسی در خدمتی بودن زنان قاضی و څارنوال در مرکز بود که حالا این مشکل حل گردیده است و در استخدام قضات و څارنوالان زن از محل انعطاف نشان میدهیم."

طبق يک خبر ديگر، محمد اشرف غنی شام روز گذشته با ولسوالان ولایت بادغيس نيز دیدار کرده است.

در خبرنامه ارگ که يک کاپى آن به پژواک رسيده، آمده است که دراین دیدار، یک تن به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و گفت که تغییرات در سیستم های اداری ملکی و نظامی مثبت است و وضعیت اداری در حال بهبود می باشد.

او همچنان گفت که خسکسالی در برخی ولسوالی ها و نیز مشکلات در مسیر رفت و آمد مشکل جدی را برای باشنده ولسوالی ها به وجود آورده است. وی خواستار توجه به احداث بندهای آب گردان در بادغیس گردید.

رئیس جمهور کشور گفت که در قسمت رفع خشکسالی برنامه های روی دست می باشد و تأکید کرد که باید کمک ها به گونۀ عادلانه برای آسیب دیده گان توزیع گردد.

وی امنیت پروژه‌های زیربنایی به شمول سرک حلقوی را مهم خواند و نقش ولسوالان را دراین خصوص ارزنده توصیف کرد.

رئیس جمهور محمداشرف غنی تصریح داشت که اصلاحات در نهادهای امنیتی و سایر ادارات جریان دارد و با گسترش این روند، وضعیت اداری و حکومت داری تغییر قابل ملاحظۀ خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement