خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: كلمات زورمند، بدمعاش و مسلح غير مسوول ديگر در قاموس ما جای ندارد

غنى: كلمات زورمند، بدمعاش و مسلح غير مسوول ديگر در قاموس ما جای ندارد

Jul 27, 2018 - 16:59

کابل (پژواک ٥ اسد ٩٧): رئيس جمهور ميگويد که که كلمات زورمند، بدمعاش و مسلح غير مسوول ديگر در قاموس ما جای ندارد و با هر نوع زور مبارزه صورت می گیرد.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفرش به بادغیس، قبل از ظهر امروز در مراسمی که با حضور اقشار مختلف آن ولایت برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

منبع افزوده است که در این مراسم، عبدالغفور ملکزی والی بادغیس، عزیز بیگ رئیس شورای ولایتی، زرغونه شیرزاد رئیس امور زنان آن ولایت و حاجی خلیل خان اچکزی متنفذ قومی، صحبت کردند و ضمن حمایت از برنامه های حکومت، از رئیس جمهور به خاطر توجه به برنامه های زیربنایی در ولایت بادغیس، قدردانی نمودند.

رئیس جمهور در صحبتی خطاب به مردم بادغیس گفت:" برای من بزرگترين افتخار است كه بادغيسی‌ها من را به حيث يک بادغيسی ياد كردند، در گذشته صحبت های شما شنیده نمی شد، اما اکنون آواز شما شنیده و به خواست های تان عمل می شود."

وی افزود که عدالت اجتماعی، حاكميت قانون و انكشاف‌متوازن از اهداف مهم حکومت افغانستان می باشد، با افتتاح سب استیشن برق قلعه نو، ديگر کودکان بادغیسی در تاريكی به سر نخواهند برد.

او خاطرنشان ساخت که كلمات زورمند، بدمعاش و مسلح غير مسوول ديگر در قاموس ما جای ندارد و با هر نوع زور مبارزه صورت می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت ولایت بادغیس گفت که این ولایت برای افغانستان و منطقه نقطه ای مهم است.

رئیس جمهور از پروژه های انکشافی در ولایت بادغیس یاد کرده اضافه نمود که كار سرک قيصار لامان انجام خواهد شد و هیچ نوع تعلل دراین زمینه قابل قبول نمی باشد.

وی افزود که تا سه ماه دیگر کار بند قادس دراین ولسوالی آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور همکاری و نقش مردم را در پروسۀ صلح مهم خوانده افزود که  صلح تنها كار رئيس جمهور نيست، بلکه ملت و مردم ما نیز می توانند سهم بارز و فعال دراین خصوص داشته باشد.

وی بیان داشت که قشر سياسی افغانستان در باره انتخابات وارد یک گفتمان ملی و سازنده شوند و اکنون فضا برای تأمین صلح و ثبات پایدار و شرايط منطقه ای دراین زمینه آماده است و موانع وجود ندارد.

رئیس جمهور به مردم بادغیس وعده داد که  مبلغ ٣٥ ميليون افغانی براظ توسعه مسجد جامع آن ولایت اختصاص داده می‌شود.

وی از والی بادغیس خواست تا در مشوره با ديگر نهاد‌ها اين مبلغ را به مصرف برساند.

رئیس جمهور محمداشرف غنی همچنان علاوه کرد که  برای ولايت بادغيس، كتابخانه مجهز ساخته می‌‌شود و نیز روی تحصيلات عالی دراین ولایت سرمايه گذاری صورت می گیرد. وی گفت که برای بهبود وضعیت امنیت به خصوص درولسوالی‌های ناامن اقدام می‌شود.

در این مراسم، بزرگان و اقشار مختلف، یک ثوب چپن، یک عدد لنگی و لوح سپاس را به پاس قدردانی از خدمات و توجهات رئیس جمهور نسبت به بادغیس، به وی تفویض نمودند.

قابل ذکر است که رئيس جمهور غنی، پس از سفر دو روزه به ولایت بادغیس، ظهر امروز به کابل برگشت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement