خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حمله بر مرکز قابله گی در جلال آباد سه تن کشته و ۸ تن مجروح شدند

در حمله بر مرکز قابله گی در جلال آباد سه تن کشته و ۸ تن مجروح شدند

Jul 28, 2018 - 13:54

تعقیب دوم – جلال آباد ( پژواک، ۶ اسد ۹۷): حمله گروهی بر مرکز آموزش قابله ها در جلال آباد مرکز ننگرهار، بعد از شش ساعت پایان یافت، دراین حمله سه فرد ملکی کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به تاریخ شش اسد به آژانس خبری پژواک گفت که این حمله، حوالی ساعت یازده ونیم قبل از چاشت امروز در مربوطات ناحیه سوم شهر جلال آباد بوقوع پیوست.

نامبرده علاوه کرده که مخالفین مسلح، ابتدا در مقابل مرکز دست به انفجار زدند که در پی آن چهار فرد ملکی مجروح شدند.

به قول وی، در جریان حمله به شمول دختران و کارمندان اداری ۶۹ تن در مرکز موجود بودند که ۵۹تن آنها به اسرع وقت نجات داده شدند.

وی می گوید که نیروهای امنیتی بلادرنگ به منطقه رسیدند و عملیات تکتیکی را آغاز کردند، تا ده تن گیرمانده در مرکز را به طوری مصؤون نجات دهند.

خوگیانی می افزاید که هنگام این رویداد به شمول ۶۱زن ۶۹تن در مرکز آموزشی قابله ها موجود بودند که در نتیجه عملیات ماهرانه ويژه و اتخاذ تدابیر اداری از سوی مرکز آموزشی قابله ها، ۶۱ زن و دو طفل به طور محفوظ نجات داده شدند.

سخنگوی والی اذعان کرد که بعد از درگیری شش ساعته دو مهاجم از پا در آمدند، همچنان دو محافظ و یک راننده مرکز نیز کشته شده، سه سرباز، سه فرد ملکی و دو کارمند مرکز مجروح شده اند.

نبی الله باشنده ولسوالی سرخرود که خواهرش در مرکز متذکره مصروف فراگیری آموزش بود و برای کسب معلومات در مورد خواهرش به محل رویداد آمده بود، به پژواک گفت که چند ساعت انتظار کشید که از احوال خواهرش مطلع نبود و نیروهای امنیتی هم به وی معلومات نمی داد.

نامبرده می گوید که در پایان درگیری خبر دریافت کرد که خواهرش در اتاق (سیف روم) بود و مصؤون است.

فقیرمحمد شاهد عینی که منزلش در نزدیک محل رویداد است، می گوید که ابتدا انفجار صورت گرفت، سپس با رسیدن نیروهای امنیتی درگیری آغاز شد.

نامبرده می افزاید که در جریان روز انفجارات متعدد رخ داد و افزون برآن طرفین با تبادله اسلحه خفیفه و ثقیله نیز علیه همدیگر پرداختند.

مسؤولیت این رویداد را تاکنون کس به عهده نگرفته است.

از سوى ديگر، رئيس جمهور غنى اين حمله را شديدا محکوم کرده است.

در خبرنامه ارگ آمده است که دشمنان مردم افغانستان امروز با انجام یک حملۀ تروریستی بالای مرکز آموزشی قابله ها در شهر جلال آباد، دست به یک جنایت دیگر زدند.

منبع افزوده است که رئیس جمهور غنی این حملۀ تروریستی را شدیداً محکوم کرده، گفت که حمله بالای مراکز تعلیمی و صحی، جنایت آشکار و دشمنی با ترقی و پیشرفت مردم افغانستان است.

موصوف ضمن ستایش از اقدام عاجل نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مهار این حملۀ تروریستی و جلوگیری از تلفات بیشتر، افزود که حمله بالای مرکز آموزشی قابله ها که به منظور ارائه خدمات صحی و کمک رسانی به زنان نیازمند تربیت می شوند، در تقابل با فتوای علمای جهان اسلام است که حملات تروریستی را حرام دانسته اند.

رئیس‌ جمهور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده‌های قربانيان ابراز داشته و به مجروحین شفاء کامل از درگاه ایزد متعال آرزو نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement