خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انفجار ماين بر يک موتر مسافربرى در فراه ٨ کشته و ٤٠ زخمى بر جا گذاشت

انفجار ماين بر يک موتر مسافربرى در فراه ٨ کشته و ٤٠ زخمى بر جا گذاشت

Jul 31, 2018 - 09:27

فراه (پژواک، ٩ اسد ٩٧): در اثر برخورد موتر مسافربرى نوع ٣٠٣ در منطقه فراهرود ولسوالى بالابلوک ولايت فراه، هشت تن جان باخته و ٤٠ تن ديگر زخم برداشته اند.

ناصر مهرى سخنگوى والى فراه، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين رويداد حوالى ساعت چهار و نيم صبح امروز در منطقۀ «شوزآب خرما» مربوط فراهرود ولسوالى بالابلوک در شاهراه فراه- هرات، رخ داده است.

به اساس معلومات او، اين موتر از هرات به مرکز فراه در حرکت بود که با ماين جاسازى شده برخورد کرد.

مهرى گفت که يک زن و هفت مرد، شامل جان باخته گان اين رويداد مى باشند.

بر بنياد معلومات منبع، حدود ٢٠ زخمى اين رويداد که وضعيت شمارى از آنها نگران کننده است، براى تداوى به شفاخانه حوزوی و برخی مراکز صحی دیگر هرات انتقال داده شده و متباقى آنها در کلينيک فراهرود تحت معالجه قرار دارند.

او بدون ارايه جزئيات گفت که کودکان و زنان نيز شامل زخميان اين رويداد مى باشند.

اما محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات گفت که دو زن، دو کودک و دو مرد از زخمی های این رویداد، به شفاخانۀ حوزوی هرات انتقال داده شدند.

دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى، با نشر اعلاميه اى گفته است که رئیس جمهور محمد اشرف غنی با تقبیح شدید این ماین‌گذاری، گفته است که آسیب‌رساندن به افراد ملکی به‌خصوص علما، زنان و کودکان، در تضاد به فتوای علمای افغانستان و اعلامیۀ علمای دینی جهان اسلام قرار دارد، که قتل مسلمانان و جنگ جاری در افغانستان را حرام دانسته اند.

منبع نوشته است: «رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اندوه فراوان به‌خاطر کشته شدن هموطنان بی‌گناه ما، مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را به خانواده‌های شهدا ابراز می کند و برای زخمی شده گان، شفای عاجل تمنا دارد.»

سخنگوى والى فراه گفت که این ماین، به تازه گی از سوی مخالفين مسلح دولت جهت آماج قراردادن موترهای نظامی، دراین ساحه کارگذاری شده بود.

اما مخالفين مسلح دولت، تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement