خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی از برنامه های تیم روباتیک افغانستان استقبال کرد

رئیس جمهور غنی از برنامه های تیم روباتیک افغانستان استقبال کرد

Jul 31, 2018 - 14:53

کابل (پژواک،٩ اسد٩٧): رييس جمهورغنى هدايت داد تا براى عملى ساختن طرح يک مکتب که روى ساينس و ربات سازى تمرکزداشته باشد، هرچه زود تراقدام گردد.

به نقل ازخبرنامه ارگ که امروز به آژانس خبرى پژواک رسيده ، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز با دو تن از اعضای تیم روباتیک افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، رویان محبوب و فاطمه قادری که به نمایندگی از تیم روباتیک افغانستان، طرح شان را برای ایجاد یک مکتب که روی ساینس و ربات‌سازی تمرکز داشته باشد، به رئیس جمهور ارائه کردند.

خبرنامه افزوده است که آنها ازرييس جمهورخواستند تا در زمینۀ ساخت مکتب متذکره، با آنان همکاری صورت گيرد.

اين دوعضو روباتيک افغانستان ، در رابطه به مسابقات شان در سطح بین‌المللی که در کانادا، مکزیک و شماری از کشورهای اروپایی انجام شد، معلومات دادند و گفتند که در این مسابقات، تیم روباتیک افغانستان به جایگاه خوبی دست یافتند. 

درادامۀ خبرنامه گفته شده است که رئیس جمهور غنی ضمن استقبال از طرح متذکره، گفت که مکتب یادشده با استفاده از قطعات پیش‌ساخت اعمار گردد وبه عبدالوحید قتالی رئیس عمومی ادارۀ امور، ندیمه سحر رئیس ادارۀ تعلمیات تخنیکی و مسلکی و جاوید رسولی رئیس احصائیۀ مرکزی هدایت داد که در قسمت تهیه زمین و تکنالوژی های مورد ضرورت به خاطر ایجاد مکتب متذکره، همکاری نمایند.

رئیس جمهور، از برنامه های تیم روباتیک افغانستان استقبال کرد و گفت که مفکورۀ ایجاد چنین مکاتب در ولایات دیگر نیز منحیث نمونه، تعمیم یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement