خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیستم فاضلاب ناقص، شفاخانه حوزوی هرات را با مشکل مواجه کرده است

سیستم فاضلاب ناقص، شفاخانه حوزوی هرات را با مشکل مواجه کرده است

Aug 01, 2018 - 18:55

هرات(پژواک، ١٠ اسد ٩٧): سیستم فاضلاب در شفاخانه حوزوی هرات ناقص است و هرگاه به این مشکل رسیده گی نشود، افزون بر احتمال تخریب ساختمان های این شفاخانه، آسیب های زیست محیطی را نیز به بار خواهد آورد.

این مطلب را نعیم دولتی رییس شفاخانه حوزوی هرات، امروز در یک نشست خبری در هرات بیان داشت.

موصوف هشدار داد که هرگاه به این مشکل رسیده گی نشود، افزون بر احتمال تخریب ساختمان های این شفاخانه، آسیب های زیست محیطی نیز به بار خواهد آمد.

به گفته او، سیستمی که برای فاضلاب این شفاخانه در نظر گرفته شده برای ٢٠٠ بیمار می باشد؛ اما هم اکنون در یک وعده بیش از ٦٥٠ تن مراجعه می کنند.

وی گفت که نقض در این سیستم افزون بر اینکه ساختمان های شفاخانه حوزوی را تهدید می کند، به محیط زیست و صحت مردم نیز مضر واقع شده است.

موصوف افزود: «سیستم خراب فاضلاب می تواند خطرات جدی را در پی داشته باشد و میتوان آن را به عنوان سونامی یاد کرد.»

شماری از مراجعین در این شفاخانه  نیز از وضعیت بد صحی در این مرکز صحی انتقاد کرده از حکومت و نهادهای مسئول می‌خواهند تا برای بیرون رفت از این معضل گام های عملی بردارند.

با این حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، با درک این موضوع از اداره های محلی خواست که نیازهای خود را مطابق به قانون از مرکز کشور تقاضا کنند، تا در بودجه اختصاصی گنجانیده شود.

وی افزود که اداره محلی تلاش می کند تا بتواند با پیشنهادهای مکرر، به این مشکل رسیده ‌گی شود.

شفاخانه حوزوی بزرگترین مرکز مراجعه بیماران در زون غرب به ویژه ولایت هرات به حساب می رود که سیستم فاضلاب آن، با مشکل مواجه است و آب آن از چاه های فاضلاب بیرون می شود.

 به باور مسئولان این شفاخانه، اگر به مشکلات سیستم فاضلاب در این شفاخانه رسیده‌ گی نشود، یک بخش از ساختمان های آن تخریب خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement