خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرض سرخکان در ولسوالی خواهان بدخشان جان چهارکودک را گرفته است

مرض سرخکان در ولسوالی خواهان بدخشان جان چهارکودک را گرفته است

Aug 02, 2018 - 13:26

فیض آباد (پژواک، ١١ اسد ٩٧): باشنده گان ولسوالی خواهان بدخشان، با ابراز نگرانی از افزایش بیماری سرخکان در این ولسوالی، می گویند که در چند روز اخیر چهار کودک از اثر این بیماری جان باخته اند.

عرب شاه عضو شوراى انکشافى قريه لخمان ولسوالی خواهان بدخشان که باشنده اين قريه نيز مى باشد ، به آژانس خبری پژواک گفت که مردم از شیوع بیماری سرخکان در این ولایت نگران اند و در هرخانواده، دو و یا سه طفل به شمول بزرگسالان مصاب به سرخکان هستند.

موصوف افزود با آن که مردم تا به حال چندین مرتبه از عرضۀ پایین خدمات صحی شکایت کرده اند؛ اما ریاست صحت عامه بدخشان در این مورد هیچ اقدامی نکرده است.

به گفته او، هرگاه یک تیم صحی به ساحه اعزام میشد، ممکن جلو تلفات انسانی این مرض گرفته می شد.

بربنياد معلومات موصوف، تاکنون چهار کودک از اثر این بیماری، جان شان را از دست داده اند.

در همین حال، داکتر محمد صابر خاشی يک تن ازمسئولان ریاست صحت عامه بدخشان، با تایید جان باختن یک تن و شیوع این بیماری در قریه لخمان و سیلدان ولسوالی خواهان، گفت که تا به حال پنج کودک مصاب به بیماری سرخکان، به شفاخانه ولایتی فیض آباد منتقل شده اند.

موصوف افزود که تمامی بیماران، پس از صحت یابی مرخص شده اند و نمونه های خون این بیماران غرض معاینات بیشتر به مرکز فرستاده شده است.

او همچنان گفت که ١٥ کودک دیگر مربوط به قریه لخمان ولسوالی خواهان، در کلينیک ساحوی این ریاست تحت تداوی قرار دارند.

موصوف خاطر نشان کرد که در ماه آینده، کمپاین سرتاسری واکسیناسیون مرض سرخکان در تمام ولسوالی ها به همکاری وزارت صحت عامه آغاز خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement