خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک زن به حیث شاروال جدید شهر نیلی آغاز به کار کرد

یک زن به حیث شاروال جدید شهر نیلی آغاز به کار کرد

Aug 02, 2018 - 16:25

نیلی(پژواک، ١١ اسد ٩٧): يک زن در حالی امروز به حیث شاروال جدید شهر نیلی مرکز دایکندی، آغاز به کار کرد که به گفتۀ باشنده گان آن، نیلی یک شهر سنتی و فاقد ماسترپلان است و تغییر سیمای آن، به کار بیشتر نیاز دارد.

خدیجه احمدی شاروال جدیدالتقرر نیلی، تحصیلاتش را در رشته شهرسازی تا سطح ماستری در کشور ایران به پایان رسانده است. وی پیش از این در موسسه اسکان بشری ملل متحد، دفتر یوناما در افغانستان و وزارت شهرسازی ایفای وظیفه نموده است.

محمود بلیغ والی دایکندی، امروز در مراسمی که به این مناسبت در شهر نیلی تدویر یافته بود، گفت که  گماشتن خدیجه احمدی در همچو یک پست کلیدی، سبب پایان یافتن چالش ها در شهر نیلی خواهد شد.

موصوف با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ٣٠ درصد کارمندان ادارات دولتی در دایکندی را زنان تشکیل می دهند، افزود که میزان حضور زنان در سطوح رهبری در این ولایت، در حال افزایش است.

خدیجه احمدی شاروال جدید نیلی، در این مراسم گفت که در تطبیق ماسترپلان، بهبود وضعیت شهری، افزایش عواید شاروالی؛ مردم و نهادهای مدنی را دخیل خواهد ساخت.

موصوف افزود: «با توجه به مشکلات گسترده ای که شهر نیلی با آن مواجه است، تلاش می کنم که پیش مردم شرمنده نشوم و کارها را به اساس نیازمندی ها اولویت بندی نموده و در همکاری با مردم انجام می دهم.»

این درحالی است که شهر نیلی، هنوز با داشتن سیمای شهر سنتی با چالش های زیادی چون عدم تطبیق ماسترپلان شهری، آلودگی هوا، کم آبی و عدم داشتن جاده های پخته و معیاری، مواجه می باشد.

همزمان با معرفی شدن خدیجه احمدی به عنوان شاروال، شماری از شهروندان نیلی از وی می خواهند که در راستای ارائه خدمات شهری و زدودن فساد اداری از شاروالی تلاش جدی نماید.

علی رستگار یک تن از باشنده گان شهر نیلی گفت: «متاسفانه به دلیل بی کفایتی مسئولین حکومت محلی و کم توجهی حکومت مرکزی، در پانزده سال گذشته سیمای شهر تغییر نکرده است؛ سرک های داخل شهر ما هنوز خامه است، ساختمان های دولتی و خصوصی بدون رعایت ماسترپلان شهری ساخته شده است.»

غلام رضا دیگر باشنده نیلی، ابراز امیدواری کرد که شاروال جدید بتواند بر مشکلات این شهر فایق آید و تا جایی به مشکلات مردم این شهر نقطۀ پایان بگذارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement