خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک کارگاه آموزشی شش ماهه در بدخشان راه اندازی شد

یک کارگاه آموزشی شش ماهه در بدخشان راه اندازی شد

Aug 02, 2018 - 12:07

فیض آباد(پژواک، ١١ اسد ٩٧): موسسه "جی آی زید" (GIZ)آلمان، به هدف ارتقای ظرفیت فارغان پوهنځی های حقوق و شرعیات، یک برنامۀ آموزشی شش ماهه را در بدخشان راه اندازی نمود.

احمدضیا رحمانی مسِول برنامه حاکمیت قانون موسسه یادشده، به آژانس خبری پژواک گفت که این برنامه برای فارغان پوهنځی های حقوق و شرعیات ولایت بدخشان، به هدف کسب مهارت های بیشتر راه اندازی شده است.

موصوف افزود: «برای شمولیت در این برنامه شش ماهه آموزشی، ۵۵ تن اعم از دختران و پسران شرکت کردند که از این میان، ٣٠ تن پس از اخذ یک آزمون موفق به راهیابی به این برنامه شدند.»

به گفته او، فارغان پوهنځی های حقوق و شرعیات جهت کسب مهارت های مسلکی، از طریق این برنامه به ادارات عدلی و قضایی معرفی می شوند و بعد از گذشت شش ماه از سوی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی تصدیقنامه یکساله تجربه کاری داده خواهد شد.

وی علاوه کرد که درجریان شش ماه برنامه کارآموزی برای دانش آموزان، یک مقدار مدد معاش نیز در نظر گرفته شده است.

عبدالخبیر فارغ پوهنځی شرعیات پوهنتون بدخشان که موفق به راه یافتن در این برنامه شده است، گفت: «این برنامه برای ما کمک خواهد نمود تا مهارت مسلکی مان را ارتقا ببخشیم و نبود تجربه کاری یک مشکل عمده برای ما بود.»

موصوف افزود که با اخذ تصدیقنامه یکساله تجربه کاری از کمیسیون مستقل اصلاحات اداری، به راحتی می توانند جذب نهادهای عدلی و قضایی شوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement