خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی خوست: رؤسا بیش از سه سال ابقا در وظایف عزل می شوند

والی خوست: رؤسا بیش از سه سال ابقا در وظایف عزل می شوند

Aug 04, 2018 - 17:15

 شهرخوست (پژواک، ۱۳اسد ۹۷): به منظور تطبیق قانون و ایجاد حکومتداری خوب در خوست، مبارزه علیه فساد اداری و غصب زمین ها، بیش از هر وقت دیگر تسریع یافته است.

این اظهارات را حکم خان حبیبی والی خوست، طی مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری پژواک ابراز داشت.

موصوف علاوه کرد که جهت جلوگیری از فساد اداری و حکومتداری خوب، در بسا ادارات دولتی خوست، اصل تغییر وتبدیل را به طور درست عملی کرده است.

 موصوف افزودکه به شمول رؤسا، برخی مامورین عالیرتبه دیگر که توسط ارگانهای عدلی وقضایی درقضیه های فساد اداری دخیل دانسته شده اند، درحال حاضر درپشت میله های زندان مرکزی خوست شب و روز سپری می کنند.

وى گفت: "تاکنون در۲۵ اداره مختلف تغییر وتبدیل را ایجاد کرده و حتمی است که تغییرات و تبدیلات متذکره درمبارزه علیه فساد اداری نقش به سزايی را ایفا نماید، افزون براین شماری از رییسان و مامورین دولتی، درحال حاضر زندانی و به جزای کیفرشان رسیده اند."

والی حکم خان حبیبی، از مردم تقاضا کرد تا درعرصه مبارزه علیه فساد اداری با اداره ولایتی به طور اخص با نهادهای عدلی وقضایی همکاری کنند و اسناد را در اختیار آنها قرار دهند.

 نامبرده اذعان نمود رؤسايی که برای سه سال دریک سمت اجرای وظیفه کرده و مردم از کارکردهای آنها نیز قانع نیستند، به اساس حکم رییس جمهور، از وظایف سبکدوش و به عوض آنان افراد شایسته تعیین خواهند شد.

وی علاوه کرد: "شماری رییسان، درجریان ماموریت شان برای سال های متمادی دریک موقف باقی مانده اند، ولی ما درمورد به دولت مرکزی اطلاع داده ایم و مسئولیت مان را رفع کرده ایم وافزون براین، کسانیکه عملکردشان ارزیابی شده و نتایج خوب درپی نداشتند، مسئولیت داریم تا درپرتو قانون آنها را مرخص کنیم."

حبیبی درمورد غصب زمین گفت گرچه این مشکل به سطح کشور وجود دارد؛ اما دراین عرصه مبارزه شان را از شهرک معلمین آغاز نموده و تاکنون سه شهرک را ازغصب نجات و در اختیارمعلمین قرارداده اند.

موصوف علاوه کرد: "پروژه های معلمین درمناطق سیگی، سمبوات باغ و قریه ورغه، ازسال ۱۳۸۵ دراختیارغاصبین بود، افزون براین برای رهایی زمین های غصب شده پارک صنعتی، قلم وال مینه و مناطق مختلف مبارزه کردیم و هنوزهم ادامه دارد."

والی درمورد امنیت گفت باوجودی که خوست با وزیرستان شمالی و کورم ایجنسی مرزمشترک دارد؛ اما بازهم ازامنیت نسبی بهره مند است، نامبرده علت آن را هماهنگی درست میان نیروهای امنیتی عنوان نموده وگفت که ما دراین اواخر شاهد برخی رویدادهای ناامنی و قتل های هدفی بودیم که علت آن ضعیف شدن مخالفین مسلح است و آنها از این طریق می خواهند تا درمیان مردم رعب و ترس را ایجاد کنند؛ اما درکُل وضعیت امنیتی خوست نگران کننده نیست.

والی خوست، به آژانس پژواک گفت که درحال حاضر، ده ها پروژه خرد و کلان بازسازی، دراین ولایت تحت کاراست وکارهیچ پروژه به سبب ناامنی  یکسره متوقف نشده است.

نامبرده انتقال برق وارداتی به خوست، شبکه توزیع برق واعمارتاسیسات برای میدان هوایی بین المللی ملکی دراین ولایت را، ازجمله پروژه های بزرگ عنوان کرد که کارساختمانی آن بدون کدام مشکل عملاً ادامه دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement