خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروالى کابل نقش زنان در ترويج فرهنگ شهرنشينى را مهم خواند

شاروالى کابل نقش زنان در ترويج فرهنگ شهرنشينى را مهم خواند

Aug 05, 2018 - 17:52

کابل (پژواک،١٤ اسد ٩٧): شاروالى کابل نقش زنان را در ترويج فرهنگ شهرنشينى مهم دانسته و در کنار زنان از رسانه­ها، علماى دين و معلمين مکاتب خواست که زنان را متوجه اين نقش شان نمايند.

برشنا اوريا رييس آگاهى و ارتباط عامه شاروالى کابل، امروز در نشست يک روزه زير نام «نقش زنان در ترويج فرهنگ شهر نشينى» در کابل گفت که در اين شهر روز به روز فرهنگ شهر نشينى ضعيف تر مى شود.

وى انداختن کثافات از سوى شهروندان در گوشه و کنار اين شهر، کمبود مبرز هاى شهرى، قطع نهال از سوى برخى شهريان وغيره را از مشکلات عمده در شهر کابل خواند و افزود که اين همه مشکلات به فرهنگ شهرنشينى آسيب رسانده است.

موصوف گفت که شاروالى کابل به تنهايى قادر نيست که به صفايى اين شهر پنج ميليونى رسيدگى کند.

وى علاوه کرد که زن؛ مادر، همسر و خواهر است و بهتر مى تواند  براى خانواده اش فرهنگ و نزاکت هاى شهرى را آموزش دهد.

موصوف گفت: «خواست مه از شما مادران اين است که براى فرزندان تان بياموزانيد که شهر خود را خانه خود دانسته و در حفظ پاکى و سرسبزى آن بکوشند.»

عبدالقادر آرزو مشاور فرهنگى شاروالى کابل نيز به نقش زنان در ترويج فرهنگ شهرنشينى تاکيد کرد و گفت که يک کودک بيشتر از همه سخنان و نصايح مادر و معلمش را مى شنود و به آن عمل مى کند.

وى افزود که بايد مادران درکنار ساير نصايح براى کودکان شان رعايت نزاکت هاى شهرنشينى را نيز آموزش دهند.

حميرا ثاقب رييس آژانس خبرى زنان افغان، در اين نشست با بيان اينکه تاکنون اين آژانس کمتر به همچو يک موضوع پرداخته است، افزود که پس از اين تلاش خواهد کرد که بيشتر به اين موضوع يعنى افزايش نقش زنان در ترويج فرهنگ شهر نشينى گزارشاتى را تهيه کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement