خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشترکین در هرات حدود ٢٠٨ ميليون افغانی پول صرفیۀ آب را نپرداخته اند

مشترکین در هرات حدود ٢٠٨ ميليون افغانی پول صرفیۀ آب را نپرداخته اند

Aug 05, 2018 - 15:14

هرات (پژواک، ١٤ اسد ٩٧): ادارۀ آبرسانی زون غرب می گويد که عدم پرداخت حدود ٢٠٨ میلیون افغانی پول صرفیۀ آب از سوی ٢٣ ادارۀ دولتی، اماکن مذهبی و شماری از مشترکین، مانع اجرای پروژه ‌های انکشافی این اداره شده است.

راتب حمیم رییس آبرسانی و کانالیزاسیون زون غرب، در یک نشست خبری به رسانه ها گفت که از چند سال به این سو شماری از ادارات دولتی، اماکن مذهبی و شماری از مشترکین، حدود ٢٠٨ میلیون افغانی پول صرفیه آب شان را نپرداخته اند.

موصوف با بیان اینکه عدم پرداخت پول صرفیه آب از سوی برخی مشترکین، باعث نگرانی ادارۀ آب رسانی و کانالیزاسیون زون غرب شده است، افزود که تاخیر در پرداخت پول صرفیه آب، مانع راه ‌اندازی پروژه‌ های انکشافی این اداره در زون غرب کشور شده است.

وی گفت: «از جمله ٢٠٨ میلیون افغانی پول پرداخت نشده؛ ۱۵۶ میلیون افغانی آن مربوط به مشترکین ساحات رهایشی، ۳۴ میلیون افغانی آن مربوط به ٢٣ ادارۀ دولتی و ۱۸ میلیون افغانی ديگر مربوط به مکان های مذهبی می باشد.»

او همچنان گفت كه ادارۀ آب رسانی و کانالیزاسیون زون غرب، از جمله ١٩ ولسوالی در هرات، تنها ولسوالی های غوریان، زنده جان، شیندند، اوبه و پشتون زرغون را تحت پوشش دارد.

به گفته او، عدم پرداخت به موقع، کهنه بودن شبکه آبرسانی و نبود امکانات پیشرفته جهت ردیابی و حل به موقع شکستگی، از جمله مشکلات عمدۀ اين اداره می باشد.

وی، ارایه خدمات آب پاک صحی، گسترش شبکه در سطح زون، جاگزینی آب های سطحی در عوض آب های زیرزمینی، جلوگیری از حفر چاهای خودسر و جلوگیری از استفاده بی رویۀ آب را از پلان های این اداره عنوان کرد.

در همین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، به آژانس خبری پژواک گفت که ادارات دولتی به زودی پول صرفیه آب خود را خواهند پرداخت؛ اما از سایر مشترکین را اداره آبرسانی باید جمع آوری کند.

سید اشرف سادات یک تن از فعالین مدنی هرات، از مشترکین آب خواست که هرچه زودتر پول صرفیه آب شان را پرداخت نمایند تا مانع توسعه شبکۀ آب رسانی این ولایت نشوند.

اما شماری از شهروندان هرات می گويند كه در راستای جمع آوری پول صرفیه آب، بايد نهادهای ذیربط همکاری کنند، تا اين اداره بتواند خدمات بهتری را برای مردم ارايه كند.

بر اساس معلومات مسئولان، در حال حاضر ادارۀ آبرسانی و کانالیزاسیون، بیش از ٦٥ هزار مشترک در سطح زون غرب دارد که از این  میان، حدود ٥٦ هزار مشترک در داخل شهر هرات و متباقی در ولایات زون غرب می باشند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement