خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کرکت بورد افغانستان برای گزینش بازیکنان معیارها را وضع کرد

کرکت بورد افغانستان برای گزینش بازیکنان معیارها را وضع کرد

Aug 05, 2018 - 20:17

کابل (پژواک، ۱۴اسد ۹۷): بعد از ایراد انتقادات پیرامون گزینش بازیکنان به تیم ملی کرکت افغانستان، این اداره برای انتخابات بازیکنان معیارهای جدید را معرفی کرد.

نوروز منگل مسؤول کمیته گزینش کرکت بورد افغانستان، ولی امین عضو دیگر این کمیته و بشیر ستانکزی مسؤول بخش مهارت های عالی به تاریخ ۱۴ اسد در مورد به رسانه ها معلومات ارایه کردند.

نوروز منگل گفت که معیارهای ذکر شده برای تیم ملی، ۱۹سالان، ایمرجنگ (چهره های تابناک نو ظهور) و برخی تیم های دیگر در نظر گرفته شده اند.

نامبرده علاوه کرد که بعد از این، صرف بازیکنانی در تیم ملی و تیم های دیگر جذب خواهند شد که با معیارهای وضع شده مطابقت داشته باشند.

منگل گفت که داشتن تابعیت افغانی، وضعیت فزیکی خوب، صحت خوب، اشتراک دوامدار در رقابت های داخلی و ابراز توانمندی شامل معیارهای متذکره اند.

به قول وی، بازیکنان یادشده باید از ۱۰۰ بازی داخلی در۷۰ بازی اشتراک ورزیده باشند و در کلب های مختلف طی سه سال، ۳۰۰ روز تمرینات را انجام داده باشند.

بشیرستانکزی مسؤول بخش مهارت های عالی گفت که کرکت افغانستان در حال پیشرفت است، اما برخی چالش ها در برابر آن موجود اند.

به قول وی، برای مقابله با این چالش ها، آنها برخی اقدامات را آغاز کرده که به اساس آن برای گزینش بازیکنان، معیارهای جدید در نظر گرفته شده اند.

نامبرده در مورد قراردادهای بازیکنان گفت، بازیکنانی که در رقابت های شش اوره، غازی امان الله خان و فرست کلاس درخشش ماندگار از خود به نمایش بگذارد و از جمع رقابت های متذکره در دو آن درجه الف را کسب کند، به وی قرارداد رسمی تفویض می شود.

زبیربابکرخیل کارشناس مسایل کرکت می گوید که تاکنون کرکت بورد بسا اوقات از معیارها صرف نظر می کرد و اقارب پروری می کرد.

نامبرده اقدامات اخیر کرکت بورد را ستود و ابراز امیدواری می کند که این اقدامات جنبه عملی بگیرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan