خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۲۳ هزار طفل در ننگرهار از واکسین محروم می مانند

۲۳ هزار طفل در ننگرهار از واکسین محروم می مانند

Aug 06, 2018 - 16:18

جلال آباد (پژواک، ۱٥ اسد ۹۷): ریاست صحت عامه ننگرهار می گوید که در این ولایت، هنوز هم از سبب ناامنی و موجودیت افراد مسلح، ۲۳ هزار طفل از تطبیق واکسین پولیو محروم می مانند.

از سوی دیگر والی ننگرهار می گوید که برای از بین بردن مشکلات در برابر واکسین پولیو، تلاش میکند که با میانجیگری متنفذین قومی و فعالیت های نیروهای دولتی، این مشکل را حل نمایند.

کمپاین واکسین پولیو، امروز در مقام ولایت ننگرهار آغاز شد و تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

داکتر نجیب الله کاموال رییس صحت عامه، در این مراسم گفت که در این کمپاین در سرتاسر ننگرهار، به ٧٠٠ و ۶۶ هزار طفل زیر سن ۵ سال واکسین پولیو تطبیق خواهد شد.

وی اضافه کرد که در بعضی مناطق دوردست، در برابر واکیسن پولیو موانع موجود است که از سبب آن ۲۳ هزار طفل، در پنج ولسوالی از تطبیق این واکسین می مانند.

وی علاوه کرد: "در پنگزی پچیراگام، پایین و اوغز هسکه مینه، دوه خولی نازیان نازیان، وزیرو تنگی ولسوالی خوگیانی و مناطق رینا و پارچاو ولسوالی لعلپور، تهدیدات امنیتی موجود است."

از سوی دیگر حیات الله حیات والی ننگرهار، اطمینان داد که برای از بین بردن موانع در برابر واکسین پولیو تلاش های خود را آغاز نموده اند.

وی افزود که با میانجگری متنفذین و فعالیت های نیروهای امنیتی افغان، برای رفع این مشکل تلاش می کند.

لعل خان همت نمایندۀ ریاست حج و اوقاف اطمینان داد که از طریق منبر در تمام ولسوالی کمپاین پولیو را می کند و عالمان دین مردم را تشویق خواهند کرد که به اطفال خود واکسین پولیو را تطبیق کنند.

 در عین وقت، قدرت الله شکیب نماینده ادارۀ معافیت کتلوی گفت که در زمان کمپاین یادشده، افزون بر واکسین پولیو تابلیت های ویتامین ای نیز به اطفال زیر سن ۵ ساله خواهد داد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement