خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان و چین از طریق فایبر نوری با هم وصل می‌شوند

افغانستان و چین از طریق فایبر نوری با هم وصل می‌شوند

Aug 07, 2018 - 08:43

قرارداد پروژه سروی تمدید فایبر نوری دهلیز واخان از(بروغیل الی مرز چین) وزارت مخابرات و تکنالوژِی معلوماتی با چینا تیلی کام در یکصدو پنجاه و نهمین جلسۀ هفته وار کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست جلالتمأب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز یکشنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۷ در ارگ ریاست جمهوری برگزار گردیده بود، منظور گردید.

با عملی شدن این پروژه افغانستان از نیازمندی به دیگر کشور ها در بخش تهیه انترنت رهایی پیدا نموده و نقش اساسی دراحداث جاده دیجیتل راه ابریشم خواهد داشت، با تطبیق آن از مسیر تاریخی راه ابریشم نه تنها افغانستان با اروپا و کشورهای مختلف آسیایی وصل می شود، بلکه می تواند میان پاکستان، هند، ایران، ازبکستان، چین، تاجکستان و ترکمنستان در بخش مخابرات نقش چهار راه دیجتلی را ایفا نماید و در عین حال در کاهش قیمت ها و افزایش کیفیت خدمات انترنتی تغییرات قابل ملاحظۀ بمیان می آید.

بر اساس این قرارداد،  ۱۱۷ کیلومتر ساحه سروی گردیده و در حدود دوماه را دربر می گیرد که هزینۀ آن ازکمک های بلا عوض بانک جهانی در بخش انکشاف سکتور مخابرات تمویل می گردد. 

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان متعهد است که با وسعت شبکه فایبر نوری در کشور، به هموطنان عزیز خدمات مخابراتی و انترنتی با کیفیت توأم با قیمت ارزان فراهم نماید.

 

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement