خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"برای هیچ کس اجازه داده نخواهد شد تا انتخابات را به چالش بکشد"

"برای هیچ کس اجازه داده نخواهد شد تا انتخابات را به چالش بکشد"

Aug 07, 2018 - 17:02

کابل (پژواک، ۱۶ اسد ۹۷): ریاست جمهوری، ضمن هشدار به کسانی که در امور انتخابات مداخله می کنند،  اعلام کرد که حکومت برای هیچ کسى اجازه نخواهد داد تا پروسه ملی را به چالش بکشانند.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که انتخابات پروسه ملی و یکی از خواست های مردم افغانستان است و حکومت از این خواست مردم قاطعانه حمایت می کند و به هیچ کس اجازه مداخله در امور انتخابات را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ولسی جرگه، شوراهای ولسوالی، ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در زمان معین آن برگزار خواهد شد، افزود که تدابیر لازم بر برگزاری انتخابات های پیش رو گرفته شده است.

موصوف، با بیان اینکه برای اولین انتخابات ریاست جمهوری به اساس قانون اساسی افغانستان برگزار می گردد، علاوه کرد تاریخی که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شده، در همان زمان برگزار خواهد شد.

او خاطر نشان کرد که صلح خواست مردم وحکومت افغانستان است؛ اما «دشمنان» تلاش دارند که اذهان مردم را خدشه دار و پروسه ملی را بدنام کنند.

وی گفت: «مردم افغانستان شوق و علاقه زیاد به نظام مردم سالارى دارند و انتخابات های پیش رو به همت مردم و حکومت وحدت ملی پیش برده خواهد شد.»

چخانسوری تصریح نمود که مردم افغانستان با ثبت نام در مراکز ثبت نام رای دهندگان، یک جواب واضح بر تمام بدخواهان انتخابات در افغانستان دادند و آن مبین این بود که مردم افغانستان در رابطه به امورات شان خود تصمیم می گیرند و به نمایندگی از آن ها اشخاصی می توانند صحبت کنند که به آرای واقعی مردم به جایگاهی رسیده باشند.

وی با اشاره به خواست هاى احزاب سياسى ازجمله بايومتريک نمودن سيستم انتخابات، در پاسخ به سوالی گفت: «اگر شرکتی وجود داشته باشد که انتخابات را تا زمانی باقی مانده بایومتریک بسازد، اولین حمایت کننده رئیس جمهور خواهد بود.»

موصوف، با اشاره به دیدار محمد اشرف غنی رئیس ‌جمهور با سیاسیون، گفت که رئیس جمهور در ادامه دیدارهایش با احزاب سیاسی، در روزهای آینده با اعضای جامعه مدنی، رسانه ها، علما و نهادهای ناظر بر انتخابات نيز دیدار خواهند داشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement