خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک خانم بدخشانى دو نوزاد به هم چسپيده به دنيا آورد

يک خانم بدخشانى دو نوزاد به هم چسپيده به دنيا آورد

Aug 07, 2018 - 13:41

فیض آباد(پژواک، ١٦ اسد ٩٧): مسئولان صحی شفاخانه ولایتی بدخشان می گویند که یک خانم، دو نوزاد دختر به دنیا آورده که از ناحیۀ سر به هم چسپیده اند و امکانات جداسازی آن ها در بدخشان ممکن نمی باشد.

این نوزادان به هم چسپیده، مربوط به خانمی از قریه رباط گلک ولسوالی شهر بزرگ اين ولايت می باشد، که شب گذشته در وارد نسایی- ولادی شفاخانه ولایتی فیض آباد چشم به جهان گشودند.

داکتر محمد یتیم تمیم متخصص نوزادان وارد نسایی- ولادی  شفاخانه ولایتی فیض آباد به آژانس خبرى پژواک گفت که این دو کودک به هم چسپیده از ناحیه سر، هنگام تولد مشکلات تنفسی داشتند و وضعیت شان وخیم بود؛ اما با مداخله و تلاش منسوبین صحی، بینی های شان باز و تنفس آن ها عادی شد.

موصوف افزود: «امکان تداوی و جدا ساختن این کودکان در شفاخانه ولایتی فیض آباد، به دلیل نداشتن جراح متخصص اطفال و نبود امکانات پیشرفته طبی، ممکن نیست و باید به یک شفاخانه مجهز در کابل منتقل شوند.

او علاوه کرد که خانواده این اطفال، بسیار فقیراند و هیچ گونه امکانات مالی ندارند تا عملیات اطفال شان را انجام دهند.

به گفته تمیم، ولادت های سوء شکل، اکثراً با خوردن دواهای بی کیفیت و خودسر در ایام بارداری و یا هم دخیل بودن مسایل جنیتیک میان کسانی که با دختر کاکا، ماما، خاله و یا اقارب نزدیک ازدواج می کنند، مربوط می باشد.

ثریا ٣٨ ساله مادر این دو طفل بهم چسپیده، به آژانس خبری پژواک گفت: «ما بسیار فقیر و ناتوان هستیم، هیچ گونه امکانات نداریم تا در تداوی و انتقال این اطفال اقدام نماییم و هیچ موسسه هم به ما کمک نمی کند.»

موصوف افزود با چنین وضعیتی که دارد و در بستر می باشد، توانایی انجام هیچ کاری را ندارد و خودش نیازمند کمک می باشد.

او از افراد خیر و موسسات خیریه خواست که در راستای تداوی و جداسازی اطفالش، خانواده شان را کمک کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement