خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چين بيش از ٣٨٠٠ تُن برنج و آرد به متضررين خشسکالى در افغانستان کمک مى کند

چين بيش از ٣٨٠٠ تُن برنج و آرد به متضررين خشسکالى در افغانستان کمک مى کند

Aug 07, 2018 - 16:09

کابل (پژواک، ۱۶ اسد۹۷): چین ۳۰۱۲ تُن برنج و ۸۱۶ تُن آرد، برای آسیب دیدگان خشکسالی در افغانستان درحالى مساعدت مى کند که ١.٤ ميليون تن متضرر از خشکسالى در ٢٠ ولايت کشور، نياز به کمک عاجل دارند.

تفاهمنامه این کمک، امروز میان نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان و لیوجین سونگ سفیر خلق چین مقیم کابل، به امضا رسید.

فهیم گفت که قرار است برنج و آرد يادشده، در مدت يک ماه برای توزيع به آسیب دیدگان خشکسالی، به بيست ولايت کشور که در معرض خشکسالى قرار دارند، انتقال شود.

به اساس معلومات وى، جوزجان، بادغیس، فاریاب، غور، ارزگان، زابل، کندهار، هلمند، سمنگان، بلخ، بغلان، کندز، هرات، فراه، نیمروز، سرپل، نورستان، تخار، میدان وردک و پکتیا شامل ٢٠ ولايت يادشده مى باشد.

به گفته او دراين ولايت ها، ۱.۴ ميليون تن متضرر از خشکسالى، به کمک هاى عاجل غذایی و آب آشامیدنی؛ و ۳.۳ میلیون راس مواشی به علوفه نیاز دارند.

وى افزود که در جريان سال جارى ۳.۳ میلیون تن دیگر در اين ولايت، نياز به کمک پيدا خواهند کرد.

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، ضمن اظهار سپاس از کمک يادشدۀ چين، گفت که حکومت افغانستان خواستار کمک از جامعه جهانى و موسسات خيريه در اين بخش شده است.

لیو جینگ سونگ سفیر چین مقیم کابل گفت که این کشور، به ادامۀ کمک و همکاری با حکومت و مردم افغانستان، متعهد است و کمک های امروز نیز دوستی هردو کشور را نشان می دهد.

سفیر چین گفت که کشورش، در روند صلح در افغانستان نيز نقش مثبتى را ایفا خواهد کرد.

وی خاطر نشان ساخت که کشور چين، با افغانستان روابط خوب داشته و کمک هاى آن کشور به اساس تقاضای حکومت افغانستان صورت می گیرد.  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement