خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سب ستيشن کاپیسا توسط رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

سب ستيشن کاپیسا توسط رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

Aug 08, 2018 - 09:59

محمود راقی (پژواک، ١٧ اسد٩٧): سه پروژۀ برق رسانی که ۶۵.۸ میلیون دالر امریکایی هزینه برداشته، جهت دسترسی حدود ٢٠ هزار مشترک جدید در ولسوالی های گلبهار و کوهستان کاپیسا، از سوی رییس جمهور محمد اشرف غنی به بهره برداری سپرده شد.

این پروژه ها، صبح امروز، از سوی رییس جمهور محمد اشرف غنی در ولایت کاپیسا افتتاح شد.

در خبرنامه شرکت برشنا که به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که هم اکنون کاپیسا برشنا، خدمات برقرسانی به بیش از ۱۱هزار مشترک را عهده دار می باشد که با به بهره برداری پروژه های فوق الذکر، بیش از سی هزار مشترک جدید افزوده خواهد شد.

به نقل ازخبرنامه، با افتتاح اين پروژه ها برعلاوۀ مشترکین رهایشی، زمینه فعالیت به صنعت کاران و ساحات تجارتی هم مساعد می‌گردد.

منبع نوشته است از سب ستيشن گلبهار که منحیث نقطۀ ارتباطی فیمابین برق وارداتی و آبی میباشد، فعلا تا حدود ۷۰ میگاوات برق به ننگرهار انتقال میگردد. همچنان یک سرکت آن که فعلاً تحت پلان است به ولایت پنجشیر نیز تمدید میگردد.

در خبرنامه آمده است که در این پروژه ها تمدید لین انتقالی ۲۲۰ کیلوولت از پشته سرخ الی گلبهار، سب ستیشن ۲۲۰/۲۰  کیلوولت  گلبهار و لین انتقالی ۱۱۰ کیلوولت از سب ستيشن گلبهار الی سب ستيشن تپه احمد بیک شامل می باشد.

بربنياد معلومات منبع، مصرف مجموعی پروژه های متذکره، حدود ۶۵.۸ میلیون دالر امریکایی بوده  که از کمک مالی تیم انجنیری اردوی ایالات متحده امریکا تطبیق گردیده است.

منبع درادامه خاطر نشان کرده است که سب ستیشن متذکره در پهلوی وصل بودن با لین وارداتی، با فابریکه تولیدی نغلو نیز وصل است، درصورتیکه در لین وارداتی عارضه ای به وجود آيد، میتوان از برق فابریکه نغلو انرژی آنرا تامین کرد.

در عین حال، این سب ستیشن بر علاوۀ ولایت کاپیسا؛ زمینۀ برق رسانی به ولایات پروان، پنجشیر و ننگرهار را نیز فراهم می نمايد.

د افغانستان برشنا شرکت مصمم است تا با استفاده از فرصت‌های موجود، خدمات برق رسانی را در سراسر ولایت کاپیسا سرعت بخشد و با فعال شدن سب ستیشن متذکره، امکانات تمدید شبکه برق به ۳۰ پروژه نیمه کاره که فعلا در ولایت کاپیسا موجود است میسر میگردد، این پروژه ها در ظرف ۲ سال آینده تکمیل خواهد شد.

در مراسم افتتاح این پروژه ها، تعدادى از وزرأ، عده يى از اعضای شورای ملی و اعضای شورای ولایتی کاپیسا، محاسن سفیدان، رئیس و تعدادى از کارمندان برشنا اشتراک ورزیده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement