خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشنده گان خوست از اقدامات حکومت در راستای تامین صلح اعلام حمایت کردند

باشنده گان خوست از اقدامات حکومت در راستای تامین صلح اعلام حمایت کردند

Aug 09, 2018 - 14:30

کابل (پژواک، ۱۸ اسد ۹۷):شماری ازباشنده گان ولایت خوست از اقدامات حکومت در راستای تامین صلح و مذاکرات با گروه طالبان اعلام حمایت کردند و از رییس جمهورخواستند تا اقدامات بیشتر و جدی تری در این قبال داشته باشد.

درنشستی که ازسوی "اجماع متحد جوانان" ولایت خوست در کابل برگزار و بیش از ۱۵۰ تن جوانان و متنفذین این ولایت شرکت کرده بودند از اقدامات اخیر حکومت حمایت شد.

داکتر فیصل باور زی رییس این اجماع طى صحبتى از اقدامات اخیر حکومت به خصوص شخص رییس جمهور حمایت کرد و در خطاب به رییس جمهور گفت: «جوانان خوست آماده اند به خاطر تامین صلح در کشور و اتحاد افغان ها در کنار شما ایستاد شوند و از شما حمایت نمایند.»

مولوی سلطان محمد مجروحی، عضو رهبری اجماع متحد جوانان ولایت خوست، بر ایجاد ایتلاف ها در کشور انتقاد کرد و گفت، هرزمانی که حکومت بعضی برنامه های مهم ملی را براه می اندازد کسانی که منافع شان در خطر است، مخالفت می کنند.

او صلح را ضرورت اساسی افغانها خوانده افزود:«نظامی که در نتیجه جنگ به وجود بیاید شکننده است اما نظامی که در نتیجه صلح به وجود بیاید مستحکم خواهد بود.»

وی از طرف های درگیر در کشور خواست تا مذاکرات صلح را با صداقت و اخلاص به پیش ببرند زیرا صلح پروژه ای و فرمایشی به جایی نمی رسد.

موصوف نیز از اقدامات اخیر حکومت مبنی بر بازداشت زورمندان ، راه اندازی مذاکرات صلح با گروه طالبان و آغاز روند توزیع تذکره های الکترونیکی حمایت کرد و از جوانان این ولایت نیز خواست تا از اقدامات اخیر حکومت به خصوص شخص رییس جمهور حمایت نمایند .

عبدالرووف ننگیال عضو دیگر این اجماع مردمی خوست نیز هدف از برگزاری نشست امروز را حمایت از اقدامات اخیر حکومت به خصوص مذاکرات صلح و اتحاد باشنده گان ولایت خوست بیان کرده گفت که نظام فعلی با قربانی ملت به وجود آمده و ملت اجازه نمی دهند که نظام به بحران کشیده شود.

او می گوید که این اجماع به خاطر بقای نظام کار کرده، تلاش خواهد کرد و به کسی اجازه نمیدهد که از قدرت به هدف تامین منافع شخصی شان استفاده نمایند.

شماری از سخنرانان دیگر این نشست نیز نظر مشابه داشتند.

 با اينحال داکتررضوان مشاور رییس جمهور در امور صحی که در این نشست حضور داشت ضمن تاکید بر اتحاد واتفاق باشنده گان خوست، تشکیل ایتلاف ها را در کشور شکننده دانست و گفت:«همیشه که صدای برای تامین صلح بلند می شود، شماری می آیند و با این پروسه مخالفت می کنند.»

او می گوید که اعضای ایتلاف جدید، چهره های تکراری اند و باید اجازه بدهند تا افراد شایسته و توانا کشور را رهبری بکنند زیرا آنها امتحان شانرا به مردم داده اند .

وی از مردم خواست تا در کنار رییس جمهور بیایستند زیرا رییس جمهور می خواهد تا صلح در کشور تامین و کسانی که در چهار دهه گذشته بر مردم ظلم کرده اند، با آنها حساب شود.

این درحالیست که درهفته هاى اخير شمارى ازفعالان مدنى در مرکزت وولايات کشور طى نشستى هاى ازاقدامات اخيرحکومت افغانستان حمايت شانرا اعلام کرده اند .

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement