خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى: عاملین اظهارات نادرست درمورد امنیت ننگرهاربه پنجه قانون سپرده می شوند

والى: عاملین اظهارات نادرست درمورد امنیت ننگرهاربه پنجه قانون سپرده می شوند

Aug 09, 2018 - 19:24

جلال آباد (پژواک، ۱۸ اسد۹۷): والی ننگرهار می گوید که وضعیت امنیتی ننگرهار آن قدرهم ناگوارنیست، طوریکه در رسانه های اجتماعی تبارز داده می شد.

موصوف می افزاید، بعد ازاین هرکس درمورد وضعیت امنیتی ننگرهار را بدون موجودیت اسناد و شواهد نادرست ترسیم کرد، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

اما برخی اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی ولایت متذکره، این اظهارات والی را درتضاد با آزادی بیان عنوان نموده می گویند که مردم در شبکه های اجتماعی صرف حقیقت را برملا کرده است.

آنان می گویند، اگر وضعیت خراب نمی بود، چرا مسؤلیت امنیتی شهرجلال آباد از پولیس گرفته و به منسوبین اردوی ملی واگذارشد و پولیس ويژه برای تامین امنیت شهر از مرکز آمدند.

حیات الله حیات والی ننگرهار که درمورد وضعیت امنیتی اخیردرشهرجلال آباد درجمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت که دراین آواخر شبکه های اجتماعی و برخی رسانه  منتشره ازکابل پیرامون وضعیت امنیتی ننگرهار تصویرکاذب را ارایه کرده است.

موصوف اذعان می کند، اوضاع امنیتی به حدی که انعکاس داده می شود، ناگوار نیست، از این ناحیه مردم نگران اند.

 حیات علاوه می کندکه برخی افراد درشبکه های اجتماعی و رسانه ها، از آزادی بیان استفاده نادرست می کنند و قصداٌ درمورد ناگوار بودن امنیت ننگرهار تبلیغات کرده اند.

نامبرده هوشدار داد، اگر بعد ازاین شخصی درمورد شرایط امنیتی این ولایت بدون شواهد واسناد اظهارات غیرمسوولانه ابراز نماید، به اساس قانون دسترسی به معلومات به ارگان های عدلی وقضایی معرفی خواهد شد.

به قول موصوف، درحال حاضرهم برخی افراد تشخیص شده، اگردرآینده تخطی ورزند، درمرحله نخست با همین افراد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

اسرارالله مراد عضو شورای ولایتی ننگرهار درجریان مصاحبه با آژانس خبری پژواک تاکید ورزید که والی با ابرازهمچو اظهارات باید برای تامین امنیت طرح را ارایه کند.

نامبرده گرچه از تلاش های اداره ولایتی و نیروهای امنیتی به منظورتامین امنیت قدردانی نمود اما می گوید که امنیت صرف با فعالیت پولیس و اردو تامین شده نمی تواند، بلکه دراین عرصه باید، ازمردم نیزکمک طلب شود.

نعمت الله همدرد فعال مدنی و کارشناس مسایل نیزنظرمشابه دارد و می گوید که والی به عوض ایراد همچو اظهارات، برای تامین امنیت و ذهن سازی تلاش به خرج دهد.

نامبرده درجریان گفتگو با آژانس خبری پژواک گفت که مردم در صفحات اجتماعی صرف به موضوعاتی پرداخته که ازآن ناحیه به مشکل مواجه شده اند، اما می گویدکه همین اظهارات مردم اداره ولایتی را به منظورتامین امنیت، به جدیت متوجه نمود.

والی این اظهارات را درحالی ابراز داشت که طی حدود سه ماه گذشته، شهرجلال آباد مرکز ننگرهار شاهد حملات گروهی مرگبار بود که به قول اعضای شورای ولایتی، حدود ۷۰۰ تن درآن کشته و زخمی شدند.

دراین آواخر مسؤلیت امنیتی شهرجلال آباد به نیروهای اردوی ملی واگذارشده است و قطعه ویژه وزارت امور داخله نیز وارد این شهرگرديده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement