خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان مسلح بالای شهر غزنی حمله کردند

طالبان مسلح بالای شهر غزنی حمله کردند

Aug 10, 2018 - 09:14

شهرغزنی (پژواک،۱۹اسد۹۷): مقام های امنیتی در ولایت غزنی می گویند که طالبان مسلح، حملات تهاجمی را به خاطر تصرف شهرغزنی انجام داده اند و اکنون حملات شان، با مقاومت نیروهای امنیتی افغان عقب زده شده است.

سمونوال فرید احمد مشعل قوماندان امنیه ولایت غزنی، امروز ١٩ اسد به آژانس خبری پژواک گفت که حملات گروهی طالبان، ساعت ۱۲ شب گذشته از چهار طرف بالای شهر غزنی صورت گرفت.

وی افزود که طالبان مسلح، با داخل شدن در شهر غزنی، بالای تاسیسات دولتی از جمله قوماندانی امنیه، پوسته های امنیتی، قرارگاه نیروهای قطعه خاص و کمربندهای امنیتی حمله کرده اند.

مشعل تصریح کرد که برعلاوۀ طالبان غزنی، در این حمله برخی طالبان از ولایت های زابل، پکتیا و میدان وردک نیز شرکت داشته اند.

او گفت که حملات طالبان مسلح، در حال حاضر عقب زده شده و آنها در دکان های و منازل مسکونی پنهان شده اند.

قوماندانى امنيه علاوه کرد که در این رویداد، به هر دو طرف تلفات وارد گردیده؛ اما وی آمار کشته شده گان و مجرومین را مشخص نکرد.

قوماندان امنیه غزنی گفت که آنها از حملۀ طالبان بالای شهر غزنی اطلاع داشتند؛ از این لحاظ تدابیر امنیتی را روی دست داشتند.

مشعل افزود که به زودی عملیات تصفیوی به خاطر سرکوب طالبان مسلح آغاز می شود.

گفته می شود که هنوز هم صدای فیر در نزدیکی قوماندانی امنیه ولایت غزنی شنیده می شود.

طالبان مسلح ادعا داردند که بشمول قوماندانى امنيه، يکتعداد پوسته هاى امنيتى را تصرف نموده و تلفات زيادى به نيروهاى دولتى وارد نموده اند.

ذبيح الله مجاهد ميگويد که شاهراه کابل کندهار، توسط افراد مسلح آنان مسدود شده است.

  موصوف، علاوه میکند که در عمليات به افراد ملکى تلفات وارد نشده؛ اما می افزاید که در اثر حملات نيروهاى دولتى، مردم عام متضرر شده اند.

جزئيات بعداً نشر ميشود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement