خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان امام صاحب: از مظالم افرادمسلح غیرمسئول به ستوه آمده ایم

باشندگان امام صاحب: از مظالم افرادمسلح غیرمسئول به ستوه آمده ایم

Aug 12, 2018 - 16:30

شهرکندز(پژواک،۲۱اسد۹۷): ساکنین ولسوالی امام صاحب کندز می گویند که از ظلم های افراد مسلح غیرمسئول به تنگ آمده اند، حکومت باید این مشکل را رفع سازد.

صدهاباشنده ولسوالی امام صاحب، این اظهارات را به تاریخ ۲۱ اسد در نشستی ابرازداشتند که ازسوی څارنوالی استیناف دراین ولسوالی برگزارشده بود.

فیروز یکتن ازجمع این افرادگفت که افراد مسلح غیرمسئول، وی را به سبب عدم پرداخت پول به آنها، مورد ضرب وشتم قرار داده اند.

نامبرده که زخم های لت و کوب پرچهره و بدنش دیده می شد، افزود: "من خودم راننده استم، درخانه ده تن نان خور دارم، روز وشب را به سختی سپری می کنم، ارباب حمیدالله افراد مسلح غیرمسئول دارد، پنجاه هزارافغانی ازمن طلب کرد و درغیرآن مرا به مرگ تهدیدکرد، برایش گفتم که ندارم، مرا بی نهایت لت وکوب کرد، من ازحکومت عدالت می خواهم."

همچنان معلم خیرمحمدیکتن ازباشندگان دیگر منطقه نیز ازظلم افراد مسلح غیرمسئول شکایت نموده گفت که اداره محلی دربرابرآن اقدام نمی کند.

موصوف ازکسي نام نبرد؛ اما افزود: "همین افرادمسلح غیرمسئول نیز ازمن پول طلب کردند، زمانیکه از دادن پول ابا ورزیدم برای شش ساعت متواتر مرا مورد لت وکوب قرار دادند، درنهایت ازحال رفتم و مردم مرا به شفاخانه انتقال دادند، درآن جا برایم ادویه دادند وبه هوش آمدم، برای دسترسی به عدالت اینجا آمده ام، باید ناامید نرویم."

همچنان نیک محمدباشنده منطقه حلقه قول این ولسوالی گفت که حمیدالله یکتن از افراد مسلح غیرمسئول، دو پسرش را کشته و دو تن دیگرش را مجروح نموده اند.

موصوف گفت: "از موجودیت همین افراد منازل را ترک کرده ایم، درکنار دریا زندگی می کنیم، اگر حکومت به صدای ما گوش ندهد، به که مراجعه کنیم؟ از ظلم های این افراد نهایت به ستوه آمده ایم."

دراین نشست، برخی افراد دیگر نیز اظهارات مشابه ابرازکردند.

آژانس پژواک تلاش ورزید تانظرحمیدالله را نیز در مورد بگیرد؛ اما تماس با وی برقرارنشد.

حشمت الله عرض بیگی معاون والی کندز درپایان نشست گفت که به زودی افراد مسلح غیرمسئول درکندز گرفتارشده و به پنجه قانون واگذارخواهند شد.

موصوف علاوه کرد: "ما افراد مسلح غیرمسئول را در ولسوالی های دیگربازداشت نموده ایم، این کار را در ولسوالی امام صاحب نیز انجام می دهیم."

همچنان محمدعارف رییس څارنوالی استیناف کندز گفت که برای رسیدگی به شکایات باشندگان ولسوالی امام صاحب، هیئتى را توظیف نموده اند.

 به قول مبشر،  کسانیکه بر باشندگان ولسوالی امام صاحب ظلم روا می دارند، به زودی بازداشت خواهند شد.

شایان ذکراست که ضمن ولسوالی امام صاحب کندز، در برخی مناطق دیگر به طوراخص درمناطق دورافتاده، مردم از مظالم واعمال افرادمسلح غیرمسئول به ستوه آمده اند؛ اما از ترس صدای شان را بلندکرده نمی توانند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement