خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپ چینایی ها در ولسوالی غورماچ به تصرف طالبان درآمد

کمپ چینایی ها در ولسوالی غورماچ به تصرف طالبان درآمد

Aug 13, 2018 - 20:12

ميمنه (پژواک ٢٢ اسد ٩٧): مقام های محلى در ولایت فارياب می گویند که طالبان مسلح کمپ چینایی ها را در ولسوالی غورماچ این ولایت به تصرف خود در آورده اند.

احمد شکیب مسوول صحیه کمپ چینایی ها رهبران حکومت و مقامات امنیتی را متهم به معامله نموده گفت که کمپ چینایی ها شام امروز دوشنبه به تصرف طالبان در آمد.

وى به آژانس خبری پژواک گفت‌: "سه روز می شود حملات طالبان در این ساحه ادامه داشت هیچ کسی برای کمک آنها نرسییده است که در نتیجه آن بیش از ۵۰ تن از سربازان کمپ یاد شده کشته و زخمی شدند و اجساد پندیده، زخمی ها بو گرفته است، ۱۵ سرباز سرحدی عصر امروز به صف طالبان پیوستند و ۲۵ یا بیشتر از آن سربازان اردو ماندیم، فشار زیاد است، تسلیم میشویم."

موصوف که مى گريست، مدعى شد که رهبران حکومت وحدت ملى آنان را فروختند.

یک افسر در کندک اردوی ملی یگانه پایگاه نیروهای اردوی ملی می گوید که در کمپ چینایی ها، ۱۰۴ تن بودند که ۱۴ تن کشته شد، ۲۹ زخمی، ۱۷ تن اسیر شده بودند، بقیه شام‌امروز با تمام‌تجهیزات و تانک ها تسلیم شدند.

وى افزود که اجساد سربازان و زخمیان دیشب نیز در کمپ چينایی ها هنوز در میدان باقی است.

قابل ذکر است که کمپ "چينايى ها" در فاصلۀ ٥ کيلومترى ولسوالى غورماچ واقع است، که قبلا محل بودوباش انجنيران چينانى که مصروف ساخت سرک دراين ولسوالى بودند، بوده است و پس از اتمام کار ساخت سرک و رفتن انجنيران چينايى ها ازاين ولسوالى، اين منطقه به کمپ "چينايى ها" مسمى شده است.  

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement