خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قرارداد اسفالت بخش شمالی شاهراه سالنگ و اعمار یک پل در تخار امضا شد

قرارداد اسفالت بخش شمالی شاهراه سالنگ و اعمار یک پل در تخار امضا شد

Aug 14, 2018 - 17:34

کابل (پژواک، ۲۳ اسد۹۷): وزارت فوایدعامه، قرارداد اسفالت بخش شمالی شاهراه سالنگ و اعمار یک پل آهن کانکریتی در ولایت تخار را به ارزش حدود ۱۳۱ میلیون افغانی امروز امضاء کرد.

قرارداد این دو پروژه، امروز میان یما یاری وزیر فوایدعامه و یک شرکت خصوصی در کابل به امضاء رسید.

یما یاری وزیر فواید عامه گفت که این پروژه، نظر به خواست مکرر مردم صورت گرفته است که از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی از اهمیت خاص برخوردار می باشد.

وى افزود که این دو پروژه؛ شامل ترمیم اضطراری شاهراه سالنگ شمالی به طول ۹.۹ کیلومتر به ارزش ۱۲۳ ميليون افغانی و اعمار ۳۰ متر پل آهن کانکریتی در ولسوالی اشکمش ولایت تخار به ارزش حدود ٨ میلیون افغانی می باشد.

او علاوه کرد که ترمیمات اضطراری شاهراه سالنگ که از قریه چوکک الی پل فرشته گان به طول ۹.۹ کیلومتر و عرض ۱۱.۳ متر که ۷.۳ متر آن اسفالتی می باشد، ترمیم اساسی می گردد.

نامبرده افزود که هزینه این پروژه، از سوی وزارت مالیه پرداخت می شود و در مدت شش ماه آینده کار آن تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

وزیر فوایدعامه همچنان گفت که دو لات دیگر این پروژه، تحت مراحل تدارکاتی قرار دارد و عنقریب تکمیل و عقد قرارداد می گردد که در مجموع ۳۰ کیلومتر اسفالت می شود.

وزیر فواید عامه همچنان گفت که پل آهن کانکریتی، به طول ۳۰ متر و عرض ۸ متر در ولسوالی اشکمش ولایت تخار موقعیت دارد که ولایت تخار را با ولسوالی خوست وفرینگ و ولسوالی گذرگاه نور ولایت بغلان نیز وصل می سازد، که بیش از پنجاه قریه از مزایای این پل مستفید خواهد شد.

وی در ادامه گفت که این پل هشت میلیون افغانی هزینه بر میدارد که در مدت شش ماه، کار  آن تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

وزیر فواید عامه گفت که شرکت های قراردادی، مکلف است تا پروژه ها را مطابق مشخصات تخنیکی و قرارداد، به وقت و زمان معین تکمیل نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement