خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لست نهایی نامزدان ولسی جرکه ۳۳ ولایت اعلام گردید

لست نهایی نامزدان ولسی جرکه ۳۳ ولایت اعلام گردید

Aug 14, 2018 - 09:36

کابل (پژواک، ۲۳ اسد ۹۷): کمیسیون مستقل انتخابات، لست نهایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه را در حالی اعلام کرد که روز گذشته شماری از نامزدان حذف شده، برسم اعتراض دفاتر کمیسیون در کابل و بدخشان را بستند.

لست ياد شده که شامل فهرست نامزدان ولسی جرگه ۳۳ ولایت، کوچی ها، هندو و سک کشور بوده در سایت کميسيون به نشر رسيده اما سرنوشت نامزدان ولسى جرگه در ولايت غزنى تا کنون مشخص نشده است.

روند جابجایی اسم نامزدان ولسی جرگه در ورق رایدهی انتخابات ٢٨ ميزان سال روان، دو روز قبل در کابل با حضور ده ها تن از ناظرین، نمایندگان احزاب سیاسی و رسانه ها رسماً در هشت حوزه تقسیم بندی شده در کمیسیون مستقل انتخابات آغاز گردید.

اين در حاليست که روز گذشته هواداران هشت نامزد حذف شده از لیست نهایی انتخابات ولسی جرگه در کابل و طرفداران فوزيه کوفى نامزد حدف شده در بدخشان در اعتراض به فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی با بر افراشتن خیمه های تحصن در برابر دفاتر کمیسیون انتخابات، اين دفاتر را بستند.

اعتراض کننده گان می گویند که کمیسیون شکایات انتخاباتی در رابطه به حذف نام نامزدان از ليست نهایی انتخابات، آنان را در جریان نگذاشته است تا برای رفع شکایات اسناد ارایه می کردند.

کميسيون شکايات انتخاباتى روز شنبه (٢٠ اسد)، ٣٥ تن از نامزدان احتمالى انتخابات ولسى جرگه را واجد شرايط نامزدى ندانسته و از لست نهايى حذف نمودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement