خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار ساخت هفت پایه ترانسفارمر در ولايت كاپيسا آغاز گرديد

کار ساخت هفت پایه ترانسفارمر در ولايت كاپيسا آغاز گرديد

Aug 14, 2018 - 20:32

کابل (پژواک ٢٣ اسد ٩٧): رياست برشنا ميگويد که کار ساخت هفت پایه ترانسفارمر به ظرفيت مجموعى ١،٤ ميگاوات در مرکز و قریه جات ولایت کاپیسا رسما افتتاح شد.

در خبرنامه از که از سوى اين شرکت به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که احمد خالد ستانكزى رئيس تجارتى د افغانستان برشنا شرکت در مراسم افتتاح اين کار گفت که هدف برشنا رسانیدن برق به تمام نقاط دور و نزديك افغانستان است و آنان كوشش مى نمايند كه به زود ترين فرصت ٢٦ قريه ديگر این ولایت را نيز با شبکه برق وصل نمایم.

همچنان وى به اهالى ولايت كاپيسا خاطرنشان نمود كه تا سال ٢٠٢٢ ميلادى الی ٩٠٪‏ افغانستان با شبکه برق وصل خواهد گردید.

بر بنياد معلومات خبرنامه، ساخت اين پروژه ها بیست دو میلیون و هفتاد هزار افغانى هزينه بر ميدارد كه از بودجه انكشافى د افغانستان برشنا شركت پرداخت ميگردد و الی شش ماه آینده این ترانسفارمر ها عملا به بهره برداری سپرده خواهد شد.

منبع افزوده است که با نصب و‌منتاژ این شبکه، در گام نخست بيشتر از یکهزار دوصد مشترك در روستا هاى قاضى خيل، تپه زار، سر پشته تپه زار ، كاس آبه، باكو خم، مراد خواجه و قريه حنظله خیل ولايت كاپيسا از انرژى جديد برق مستفيد میگردند.

منبع مى نويسد که قرار است در آينده نزديك ولسوالی های ديگر این ولايت با هزينه حدود ٢٠٠ میليون افغانى نيز با انرژى جديد برق وصل گردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement