خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضين دفترساحوى کميسيون مستقل انتخابات را در پروان بستند

معترضين دفترساحوى کميسيون مستقل انتخابات را در پروان بستند

Aug 15, 2018 - 14:21

چاريکار(پژواک،٢٤ اسد٩٧): مظاهره کننده گان، در اعتراض به حذف نام غلام حيدر جيلانى از فهرست نامزدان ولسى جرگه، دفتر ساحوى کميسيون مستقل انتخابات را در پروان بستند.

به اساس يک گزارش آژانس خبرى پژواک، کميسيون شکايات انتخاباتى، به تاريخ ٢٠ اسد، ٣٥ تن از نامزدان احتمالى انتخابات ولسى جرگه را واجد شرايط نامزدى ندانسته و نام آنان را از فهرست نهايى نامزدان ولسى جرگه حذف کرده است.

همچنان اين صدها اعتراض کننده در کنار برپا کردن خيمه تحصن در مقابل دفتر کميسيون يادشده، شاهراه کابل – مزار را نيز از صبح تا چاشت امروز در منطقه جنگل باغ مربوط مرکز اين ولايت بر روى ترافيک مسدود کرده بودند.  

آنان که برضد کميسيون مستقل انتخابات و کميسيون شکايات انتخاباتى شعار مى دادند، گفتند تا زمانى به اعتراض هاى شان ادامه مى دهند که نام جيلانى دوباره شامل فهرست نامزدان شود.

عبدالجبارسالنگی یک تن از مظاهره کننده گان گفت: "این تظاهرات بخاطرکمیسيون نامستقل انتخابات است که کاندید محبوب ما را که سلاح دار نیست و خیانت به مردم نکرده است، از لیست نهایى نامزدان حذف کرده است."

ديگر اعتراض کننده گان نيز انتقادها و اظهارات مشابه داشتند.

غلام حیدر جیلانی گفت که نام او در نتيجه يک توطئه، در حالى از فهرست حذف شده است که هيچ دليلى براى حذف نام او از سوى کميسيون شکايات انتخاباتى ارايه نشده است.

او افزود: "مه چهار روزدر پشت درب کمیسيون شکایات انتخاباتی در کابل ايستاد شدم، فقط می خواستم بدانم که به کدام جرم و چرا نام من حذف شده است؟ آیا اسناد وجود دارد که برایم ارایه کنند؛ اما هیچ چیزی نگفتند... مه قاتل نیستم مه مجرم نیستم، مه افرادمسلح غیرمسئول ندارم و مه غاصب زمین نیستم."

قابل ذکر است که شمارديگرى نيز بر حذف نام شان از فهرست نامزدان انتقاد نموده و دفاتر ساحوى کميسيون مستقل انتخابات را در تخار، کندز، لوگر، پکتيا، ننگرهار، بدخشان و کابل بسته کرده اند.

اين در حالى است که کميسيون شکايات انتخاباتى گفته است که تصميم اين کميسيون، در مورد حذف ٣٥ تن از فهرست نامزدان، نهايى است و قابل تجديد نظر نمى باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement