خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بیش از ۷۵ میلیون دالر خساره مالی به سکتور خصوصی و مردم در غزنى وارد شده است

بیش از ۷۵ میلیون دالر خساره مالی به سکتور خصوصی و مردم در غزنى وارد شده است

Aug 16, 2018 - 17:11

کابل (پژواک، ۲۵ اسد ۹۷): نمایندگان شوراى ولایتی غزنی می گویند که درنتیجه درگیری هاى اخير دراین ولایت میلیون ها دالر خساره مالی به سکتور خصوصی وارد گردیده است، حکومت و نهادهای بین المللی باید آنان را کمک کند.

حمیدالله سروری منشی شورای ولایتی غزنی در حاشیه "نشست مطبوعاتی شوراى ولایتی غزنی در پیوند به حمله اخیر در غزنی"، به آژانس خبرى پژواک گفت که در حملۀ اخير طالبان به این ولایت، بیش از يکهزار دکان حریق و ده ها منزل رهایشی کاملا تخریب شده است.

وی افزود که ده ها دکان و منزل دیگر نیز به شکل نسبی در این ولایت تخریب گرديده و در مجموع بیش از ۷۵ میلیون دالر خساره مالی به سکتور خصوصی و مردم وارد شده است.

موصوف، با اشاره به اینکه ساحه شهرنو غزنی بیشتر تخریب شده است، گفت: «از حکومت می خواهیم با درنظرداشت خسارات وارد شده، تصمیم جدی اتخاذ کند و یک هیات با صلاحیت را بفرستد تا موضوع را بررسی و به مردم کمک کند.»

منشی شورای ولایتی غزنی، از موجودیت تعمیر قوماندانی امنیه ولایت غزنی در داخل شهر انتقاد کرده، افزود: «تعمیر قوماندانی از داخل شهر انتقال شود تا در آینده شاهد کشته شدن افراد ملکی نباشیم.»

امان الله درانی معاون شورای ولایتی غزنی نیز حمله بر غزنی را یک فاجعه بزرگ خوانده گفت که هنوز هم شماری از ولسوالی هاى اين ولايت در تهدید قرار دارند.

وى، با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات مردم غزنی وظیفه حکومت و جامعه بین المللی است، از حکومت خواست تا هیاتی را جهت بررسی چگونگی حادثه و رسیدگی به خانواده های قربانيان، زخمی ها و کمک به کسانی که خساره مالی ديده اند، بفرستد.

طالبان مسلح جمعه شب (١٩ اسد)، از چهار استقامت بر شهر غزنی حملات گروهی کردند و مناطق بیشتر شهر را تصرف کردند.

به اساس معلومات وزیر دفاع کشور، در جنگ غزنی ۱۰۰سرباز، ۱۹۴ طالب مسلح و ۳۰ فرد ملکی کشته شده اند؛ اما ملل متحد کشته شدن ۱۵۰ فرد ملکی را در جنگ های غزنی تایید کرده بود.

اما طالبان رقم کشته شدگان شان را کم قلمداد می کنند.

به اساس معلومات وزارت دفاع ملی کشور، در حال حاضر از مخالفان مسلح از برخی مناطق شهر اخراج شده و شهر در کنترول نیروهای امنیتی است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement