خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دفتر نی هشدار طالبان به رسانه هاى غزنى راخلاف آزادی بیان خواند

دفتر نی هشدار طالبان به رسانه هاى غزنى راخلاف آزادی بیان خواند

Aug 16, 2018 - 14:47

کابل (پژواک، ٢٥ اسد ٩٧): دفترنی هشدارطالبان به رسانه هاى غزنى راخلاف ارزش‌های آزادی بیان، اسلام و قوانین نافذه کشورخواند.

طالبان جمعه شب (۱۹ اسد) حملات گسترده‌ای را از چند مسیر به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. در پنج روز گذشته جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در این شهر ادامه داشت و هردو طرف متحمل تلفات سنگين شده اند.

اما از روزگذشته به اينسو گزارش هاى منتشره از ولايت غزنى ميرساند که وضعيت امنيتى اين شهر رو به بهبودى مى باشد و درپى عمليات تصفيوى نيروهاى امنيتى بخش هاى زياد اين شهر درکنترول دولت درآمده است .

مسوولان نی یا حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان امروز دريک نشست خبرى درکابل ازحکومت ونهاد هاى بين المللى حامى رسانه ها خواست تا هرچه زود تر زمينه فعاليت هاى رسانه دراين ولايت فراهم سازند.
عبدالمجیب خلوتگر رئیس اجرایی نی امروز پنجشنبه (۲۵ اسد) طی نشست خبری درکابل گفت، در حال حاضر آزادی بیان در ولایت غزنی به طورکلی متوقف ساخته شده است .

بگفته وى،وضعيت رسانه ها درغزنى خيلى نگران کننده مى باشد چون طالبان به رسانه‌های محلی در این ولایت هشدار داده‌اند که دیگرنمی‌توانند در اين ولایت فعالیت داشته باشند.

وی افزود:" رسانه های ولایت غزنی متشکل از ۹ رادیو،۲ تلویزیون و ۲ رسانه چاپی که در ولایت غزنی فعالیت داشتند درپى تهدید جدی طالبان، دیگرهیچ فعالیتی ندارند. "
اين درحاليست که طالبان مسلح همزمان به حمله به شهر غزنی،‌ ساختمان رادیو تلویزیون غزنویان را در آن ولایت به آتش کشیده‌اند.
بر بنیاد گفته هاى خلوتگر، طالبان برعلاوه آتش زدن ساختمان رادیو تلویزیون غزنویان به بقیه رسانه‌های این ولایت اخطار داده‌اند که دیگر حق ندارند در ولایت غزنی فعالیت داشته باشند.
وی درادامۀ صحبت هايش افزود:"این تهدید طالبان خلاف ارزش‌های آزادی بیان، اسلام و قوانین نافذه کشوراست که حق دسترسی به اطلاعات را در ولایت غزنی نقض کرده اند".
رئیس اجرایی نی ازحکومت می‌خواهد که زمینه را طورى در ولایت غزنی مساعد سازد که رسانه‌ها بتوانند دوباره به فعالیت‌شان درآن ولایت آغاز کنند.

خلوتگر همچنان از مقامات کشورهای اسلامی خواست تا به ولایت غزنی که مرکز فرهنگی جهان اسلام است ، رسانه‌های اين ولایت را کمک کنند.
 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement