خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارگاه آموزشی برای آگاهی دهی از خطرات " بیماری تب کنگو" راه اندازی شد

کارگاه آموزشی برای آگاهی دهی از خطرات " بیماری تب کنگو" راه اندازی شد

Aug 18, 2018 - 19:13

کابل (پژواک، ٢٧ اسد ٩٧): وزارت صحت عامه از ملا امامان خواست تا در جهت جلوگيرى از گسترش بيمارى کشندۀ تب کنگو در روزهاى عيد قربان آگاهى عامه نمايند.

در خبرنامه اى که از سوى وزارت صحت عامه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که وزارت صحت‌عامه، جهت جلو گیری از گسترش بیماری کشندۀ تب کنگو، امروز با راه انداری یک کارگاه آموزشی اطلاعات و  آگاهی هایی را برای شماری از علمای دین، ملاامان و خبرنگاران ارائه داشت.

منبع افزوده است که این کارگاه آموزشی، به این هدف راه اندازی شده بود تا خطر گسترش بیماری تب کنگو در روزهای عید قربان گرفته شود.

منبع علاوه کرده است که از ملا امامان خواسته شده تا اطلاعاتی را که به دست آورده اند، با مردم شریک سازند تا در قربانی‌های خود شیوه‌های سالم ذبح حیوانات را در نظر داشته باشند. هم‌چنان از رسانه‌ها خواسته شد تا بانشر آگاهی‌هایی که از این کارگاه به دست آورده اند، شهروندان را از خطر گسترش تب کنگو و شیوه وقایۀ آن آگاهی دهند.

داکتر احمدجان نعیم معین پالسی و پلان وزارت صحت عامه، در سخنان خود در پیوند به تب کنگو چنین گفت: «تب کنگو، یک بیماری کشندۀ ویروسی است. تب « کریمه – کنگو»  بیماری مشترک حیوانی و انسانی است. عامل انتقال آن گونه‌یی از « کنه» است که به نام هیالوما یاد می‌شود. این کنه در بدن گاو، گوسفند، بز و حتى Hyalomma خرگوش به گونۀ پرازیت یا طفیلی زنده‌گی می‌کنند.»

منبع نوشته است که داکتر سلیم سها مجموعه‌یی از اطلاعاتی را که در پیوند جنبه‌های گوناگون تب کنگو گرد آوری کرده بود، به اشتراک کننده گان توضیح داد که هر چند این امکان وجود دارد که هر شهروند یک کشور به بیماری تب کنگو گرفتار شود؛ اما قربانیان این بیماری را  بیشتر  این رده‌های اجتماعی تشکیل می‌دهند.

-        مالداران، شبانان(چوپان ها) و آنانی که با تجارت مواشی سرو کار دارند؛

-        دهقانان و همه آنانی که به گونه يى با حیوان‌ها و تربیۀ حیوانات سروکار دارند؛

-        قصابان و سلاخان و آنانی که کار و بار گوشت را انجام می‌دهند؛

-        کارمندان صحی بخش حیوانی؛

-        داکتران و کارمندان صحی که به درمان بیماران تب کنگو می‌پردازند؛

-        زنان خانه که با حیوان‌‌های حلال گوشت سروکار دارند؛

-        زنان و دختران خانه که گوشت آلوده را پارچه می ‌کنند و می پزند.

در خبرنامه همچنان آمده است که بیماری تب کنگو، هر چند در حیوانات علامه‌ها و نشانه‌های مشخصی را نشان نمی‌دهد؛ اما در انسان‌ها علایم و نشانه‌های آن بسیار مشخص است. همینکه کسی به ویروس تب کنگو گرفتار شد، پس از  ٢-٩ روز نشانه‌های زیرین در وی  پدیدار می‌شود:

 تب شدید  ٣٩-٤٠ درجه، سردردی شدید، ترس از روشنایی، فشار پایین خون، ضربان آهسته قلب، تنفس شتابناک، دل‌بدی دردهای بطنی، پیدایی دانه هایی بر جلد و... از نشانه‌های نخستین این بیماری است.

در گام بعدی، در اندام بیمار  خون‌ریزی رخ می‌دهد. خون‌ریزی بیره‌ها، خون‌ریزی دستگاه تنفسی، دستگاه تناسلی، خون ریزی جلدی، به همین گونه خون‌ریزی داخلی در امعا و مغز. به سبب همین خون‌ریزی است که بیماری « تب کریمه – کنگو » را  به نام تب خون ریزی دهنده نیز یاد می‌کنند.

این خون‌ریزی، از دو تا سه روز ادامه می‌یابد و اگر به موقع درمان نشود سبب مرگ می‌گردد. بر اساس گزارش‌ها، سی درصد از مبتلایان به ویروس تب کنگو جان می‌هند.

وزارت صحت عامه نگران آن است که در عید قربان، مردم به گونۀ گسترده حیوانات را قربانی می‌کنند. گوشت پارچه می‌کنند، این امکان وجود دارد که شماری از این حیونات، ویروس تب کنگو را در خود داشته باشند، یا هم  در جریان ذبح، خون کنه‌ها با خون حیوانات بیامیزد. یا هم قصابان و آنانی که در کشتار حیوانات سهم دارند، با خون حیوانات آلوده به ویروس کنگو، آلوده شوند.

همچنان اگر گوشت آلوده با ویروس باشد، این خطر وجود دارد که در هنگام شستن، پارچه کردن و آشپزی، این ویروس به بدن زنان یا آشپزان انتقال یابد.

منبع گفته است این در حالی است که سرایت این بیمارى در فصل گرما، نسبت به فصل سرما بیشتر می‌شود. پس باید تمام تدابیر در نظر گرفته شود که حیوانات به گونۀ صحی ذبح شوند.

منبع افزوده است که هرچند تب کنگو، بیماری  بسیار کشنده است؛ اما راه‌هايی وجود دارد که می‌توان آن را مهار ساخت و از انتقال ویروس به انسان جلوگیری کرد. این امر نیاز به آگاهی دهی به مردم است.

از همین سبب، وزارت صحت عامه با ١٦ نهاد دولتی، غیر دولتی و جهانی تلاش های گسترده‌یی به راه انداخته است تا میزان خطر گسترش این بیماری را کاهش دهد.

منبع اضافه کرده است که در این کارگاه آموزشی تاکید شده که برای جلوگیری از گسترش بیماری تب کنگو، باید مردم و قصابان این نکات را در نظر داشته باشند:

-         هنگام ذبح حیوانات و پارچه کردن گوشت، باید از وسایل محافطتی چون دست‌کش، ماسک، پیش‌بند، عینک، استفاده شود؛

-        باید از ذبح حیوانات در جاهای نامناسب و آلوده جلو گیری شود و  ذبح، باید درجاهای پاکیزه صورت گیرد؛

-        برای جلوگیری از انتشار ویروس تب کنگو، باید گوشت برای ٢٤ ساعت در یخ‌چال گذاشته شود،

-        آنانی که در خانه‌های خود حیواناتی چون گاو، گوسفند و بز دارند نباید « کنه» حیوانات را با دستان برهنه از بدن آنان دور سازند؛ بلکه باید از دست‌کش استفاده کنند.

همچنان در این کارگاه  تاکید شد که اگر در خانواده، کسی باتب شدید و دردهای شدید گرفتار می شود، استفراغ  دارد و خونریزی از دهان و بينی خود پیدا می کند، باید هرچه زودتر به شفاخانه رسانده شود.

در خبرنامه آمده است که در روزهای عید، مردم بیشتر از هر زمان دیگری با ذبح حیوانات، تقسیم گوشت و خوردن گوشت سروکار دارند؛  اگر مراتبى که گفته شد در نظر گرفته نشود، خطر مبتلا شدن به این بیماری می تواند افزایش یاید.

داکتر  شاه ولی معروفی آمر کنترول بیماری های ساری وزارت صحت عامه، در ارتباط به این پرسش که تا کنون چند مورد از تب کنگو در افغاستان دیده شده گفته است، در سال  ٢٠١٧  واقعه‌های تب کنگو به ٢٤٥ واقعه رسید که ٥٠ تن شان جان دادند. به همین گونه در سال ٢٠١٨ به تعداد ٢٤٨ واقعه وجود داشت که ٣٢ تن شان جان دادند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement