خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شوراى عالى صلح: اتش بس زمينه گفتگوهاى مستقيم صلح حکومت و طالبان را فراهم ميکند

شوراى عالى صلح: اتش بس زمينه گفتگوهاى مستقيم صلح حکومت و طالبان را فراهم ميکند

Aug 20, 2018 - 13:06

کابل (پژواک، ٢٩ اسد ٩٧): شورای عالی صلح از بابت پذيرفتن صداى مردم افغانستان و تقاضاى اين شورا مبنى بر اعلام دومين آتش بس از سوى حکومت حمايت کرد.

در آستانۀ عید قربان، رئیس ‌جمهور غنی روز گذشته در برابر طالبان آتش‌ بس مشروط سه ماهه اعلام کرد. این آتش ‌بس از امروز عرفه (دوشنبه ٢٩ اسد) شروع می ‌شود و تا روز میلادالنبی در سراسر افغانستان ادامه می ‌یابد.

در خبرنامه اين شورا که به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، ابراز امیدواری گرديده که این آتش بس زمینه گفتگوهای مستقیم صلح حکومت و طالبان مسلح افغان را میسر سازد.

به باور شورای عالی صلح، این اعلام آتش بس یک گام نیک برای گسترش فضای اعتماد سازی در هر دو طرف تلقی شده و امیدواری برای آغاز گفتگو های رو در رو میان حکومت و تحریک طالبان به رهبری و حاکمیت افغانستان را فراهم کند.

در بخشى از خبرنامه خاطر نشان گرديده: ((این به همه هویداست، صدای واحد صلح طلبی مردم افغانستان بالآخره توسط علمای کرام جهان اسلام، امامین حرمین شریفین و تمامی کشورهای اسلامی، منطقه و جهان شنیده شد و احترام گردید، همه ‌ی کشورها و به ویژه علمای جهان اسلام اعلان کردند تا برای صلح در افغانستان گام بردارند و تقاضا نمودند تا آتش بس دوامدار برای زمینه سازی مذاکرات صلح بین الافغانی مساعد گردد.) )

شورای عالی صلح همزمان از رهبری تحریک طالبان افغان نيز می ‌خواهد که از این فرصت استفاده کنند و با اعلان آتش‌بس دوامدار و احترام به صدای رسای مردم ما که همانا ختم جنگ و آمدن صلح با ثبات و سراسری در کشور میباشد آماده‌گی خویش را برای آغاز گفتگو ابرازنمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement