خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حنيف اتمر پيش از نشستى براى افغانستان در مسکو، با سفير روسيه ملاقات کرد

حنيف اتمر پيش از نشستى براى افغانستان در مسکو، با سفير روسيه ملاقات کرد

Aug 22, 2018 - 11:56

کابل (پژواک، ۳۱ اسد ۹۷): مشاور امنيت ملى افغانستان، با سفير روسيه در کابل، بر نقش اين کشور در پروسه صلح افغانستان و گسترش روابط دو کشور گفتگو کرده است.

در خبرنامه شوراى امنيت ملى که امروز به آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که محمد حنيف اتمر مشاور امنيت ملى افغانستان در ديدار با الکساندر مانتيسکى سفير فدراتيف روسيه در کابل، روى پيشرفت ها در روند صلح افغانستان و گسترش روابط ميان کابل و مسکو گفتگو کرده است.

به اساس معلومات منبع، سفير روسيه در اين ديدار گفته است که کشورش براى موفقيت پروسه صلح افغانستان، آمادۀ همکارى با حکومت افغانستان مى باشد.

محمدحنيف اتمر، ضمن قدردانى از همکارى هاى مسکو در روند صلح افغانستان، از روسيه خواسته است که بر طالبان مسلح فشار وارد کند تا گفتگوهاى رو در رو با حکومت افغانستان آغاز کنند.

به گفتۀ وى، فعاليت هاى جنگى طالبان، زمينه را براى فعاليت جنگجويان خارجى و همچنان کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان مساعد کرده است.

مشاور امنيت ملى کشور مى گويد، اگر طالبان جنگ را متوقف کنند، فعاليت هاى «دهشت افگنان خارجى» در افغانستان محدود مى شود و تلاش ها بر از بين بردن آنان (دهشت افگنان خارجى) متمرکز خواهد شد.

او خط مشى کنونى پاکستان در مورد صلح و گفتگوهاى صلح را نادرست خوانده و گفته است که پاکستان بايد با روند صلح افغانستان همکارى صادقانه داشته باشد.

السکاندر مانتیسکى، سفير روسيه در کابل، امنيت در افغانستان را به نفع منطقه خوانده و گفته است، روسيه آماده است که در راستاى تامين ثبات با حکومت افغانستان همکارى هاى همه جانبه داشته باشد.

اين ديدار مشاور امنيت ملى افغانستان با سفير روسيه، در حالى است که قرار است در چهارم ماه سپتمبر سال روان، نشستى براى صلح افغانستان در مسکو تدوير شود.

ضمير کابلوف نمايندۀ ويژۀ روسيه براى افغانستان گفته است که از نماينده گان دفتر قطر طالبان نيز دعوت شده تا در اين نشست شرکت کنند و آنها نيز اين دعوت را پذيرفته اند.

يک منبع نزديک به طالبان نيز به آژانس خبرى پژواک گفته است که هيات دفتر قطر طالبان در نشست مسکو شرکت مى کنند، اما منابع رسمى طالبان تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

قابل ذکر است که هيات دفتر قطر طالبان در اين اواخر به ازبکستان و اندونيزيا نيز سفرهاى داشته اند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement