خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم فراه : قيمت يخ بگونه سرسام آور افزايش يافته است

مردم فراه : قيمت يخ بگونه سرسام آور افزايش يافته است

Aug 23, 2018 - 15:11

فراه(پژواک،١ سنبله۹۷):شمارى از باشنده گان ولایت فراه از افزايش يافتن قیمت یخ درفصل گرما درآن ولایت شاکى بوده ،می گویند هیچ مرجعی وجود ندارد که قیمت یخ را کنترول کند .

احمد موسی باشنده شهرفراه، درصحبت با آژانس خبری پژواک گفت که از سه روز بدینسو یک کیلو یخ درین ولایت اضافه از٢٠ افغانى بفروش می رسد. 

وی افزود:« فراه برق ندارد و سالیان متمادی است که مردم این ولایت در گرمای سوزان  ۵۰ درجه از یخ استفاده میکند.»

وى افزود:« با وجوديکه یخ ازضروریات اساسی مردم  اين ولايت درفصل گرماى سوزان بحساب میرود اما هيچ مرجعى مسوول به اين نياز مردم توجه نمى کند.»

وى ميگويد،استفاده از یخ در ایام عید بیشتر شده و تولید کننده های یخ، تولیدات شانرا به ولایات هرات و نیمروز صادر می کنند واين امرسبب شده که قيمت يخ نه تنها سرسام آورافزايش بيابد بلکه براى بدست آوردن يخ بايد دست کم يک ساعت انتظارکشيد.

حاجی غلام یکتن دیگر از باشندگان شهر فراه به  پژواک  گفت:« بخاطر یک کیلو یخ که به بیست افغانی هم  شده باید یک ساعت به نوبت ایستاد شوی.»

وی شاروالی فراه را به بی توجه ای دراين خصوص متهم کرد وازمقامات مسوول اين ولايت خواست تا به اين مساله توجه جدى نمايند .

پژواک تلاش کرد در مورد با مسوولین شاروالی فراه صحبت کند اما باوجود تماس های مکرر موفق به آن نشد.

اين درحاليست که بگفته فروشند هاى يخ دراين ولايت، از ده سال بدینسو قیمت فی کیلو یخ درین ولایت از پنج افغانی تجاوز نکرده بود اما این اولین بارى است که قیمت یک کیلو یخ درین ولایت تا سرحد بیست ودو افغانی بالا رفته است.

ولایت فراه در غرب کشورواقع بوده درايام تابستان هواى آن گرم وسوزان مى باشد، و درجه حرارت هوا تا سرحد ۵۱ الی ۵۳ درجه سانتی گراد بالا می رود. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement