خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در خوست بازار مواد مخدرگرم و رقم معتادین افزایش یافته است

در خوست بازار مواد مخدرگرم و رقم معتادین افزایش یافته است

Aug 24, 2018 - 10:40

شهرخوست (پژواک، ۲ سنبله ۹۷): برخی ساکنین شهرخوست می گویند که نیروهای امنیتی به طوراخص پولیس، در جلوگیری از موادمخدر کوتاه آمده و رقم متعادین باگذشت هر روز افزایش می یابد.

باشندگان متذکره شهرخوست، درجریان گفتگوبا آژانس خبری پژواک گفت که درحال حاضر در روز روشن، به شمول شهرخوست در مناطق دیگر همجوار، مواد مخدر آزادانه فروخته می شود.

به قول وی، مبارزه را که پولیس علیه مواد مخدرآغازنموده، صرف شکل نمایشی دارد و درعمل هیچ چیزی دیده نمی شود.

 محمدالله یکتن ازباشندگان شهرخوست، به آژانس خبری پژواک گفت که پولیس، صرف معتادین به موادمخدر را بازداشت و زندانی می سازند.

موصوف علاوه کرد که نیازاست تا حکومت برای جلوگیری از استعمال وقاچاق مواد مخدر، بر راه حل های بنیادی فکرکند و این پدیده شوم را ازبین ببرد.

نامبرده گفت: گتازمانیکه کاروباریان بزرگ موادمخدر گرفتارنشوند، مواد مخدرکاهش نمی یابد. درحال حاضر پولیس کسانی را دستگیرمی کنند که موادمخدر را استفاده می کنند و کاروباریان آن، به دست بازفعالیت می کنند، شایان است تا حکومت دراین راستا مبارزه جدی نماید."

ذبیح الله یک باشنده دیگر شهرخوست درجریان مصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت که افراد بازداشت شده، به اتهام فروش قاچاق مواد مخدر، بعد ازچند روز دوباره رها شده اند.

نامبرده افزود درصورتیکه وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد، امید ندارد تا موادمخدردراین ولایت نابود شود.

موصوف افزود: "ازحکومت تقاضا داریم تا درخوست مواد مخدر را یکسره ریشه کن سازد، این کار به جوانان و افراد عادی نفع بیشترخواهند رساند، افرادی که دراین راستا بازداشت می شوندُ بایدمجازات شوند و زودتر رها نشوند."

سمونمل اخترمحمد نوروزی، قوماندان امنیه خوست گفت زمانیکه منحیث قوماندان امنیه به این ولایت معرفی شدم، اقدام  نخست که در اولویت های کاری من قرار دارد، عبارت از مبارزه جدی علیه مواد مخدراست.

سمونمل اخترمحمدنوروزی، به آژانس پژواک گفت که طی سه ماه گذشته، به اتهام قاچاق و استعمال  مواد مخدر، ده ها تن را بازداشت و به ارگانهای عدلی و قضایی واگذارکرده اند.

نامبرده علاوه کرد: "مبارزۀ ما علیه موادمخدرخیلی جدی وقاطع است، همچنان شماری از سران قومی و متنفذین برخی ولسوالی ها به اساس عرف قومی تعهد سپرده تا درمناطق شان به قاچاق و استعمال مواد مخدر اجازه ندهند و درصورت ضرورت ما را مطلع سازند."

درعین حال محمدشفیق یکتن ازفعالان مدنی، به آژانس خبری پژواک گفت که دربرخی موارد، مسئولین امنیتی خود در قاچاق و معاملات دیگر موادمخدردخیل اند.

 نامبرده گفت تا وقتیکه مسئولین امنیتی دراین عرصه صادقانه واردعمل نشوند، باور ندارد که مواد مخدر محو شود.

وی افزود: "موادمخدر آزادانه به فروش می رسد و دال بر این است که مسئولین خود درکاروبارآن دخیل اند و نمی خواهند تا مواد مخدر به طورمطلق بند شود، مسئولینى که درساحه موجود اند و دراین راستا غفلت می کنند، باید گرفتارشوند."

قوماندان امنیه خوست این را نپذیرفت که گویا برخی مسئولین امنیتی، با قاچاقچیان وکاروباریان مواد مخدر همدست اند و اذعان کرد که آنها شب و روز تلاش می ورزند تا به این پدیده شوم نقطه پایان بگذارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement