خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ترکیه برای ٣٠٠٠ خانوادۀ بی بضاعت در فاریاب گوشت تازه توزیع کرد

ترکیه برای ٣٠٠٠ خانوادۀ بی بضاعت در فاریاب گوشت تازه توزیع کرد

Aug 25, 2018 - 17:27

میمنه(پژواک، ٣ سنبله ٩٧): در پى نشر گزارش آژانس خبرى پژواک از فاسد بودن گوشت کمکى اداره سره مياشت درايام عيد به خانواده هاى بى بضاعت در فارياب، ترکیه گوشت تازه به این خانواده ها کمک کرد.

نقیب الله فایق والی فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت که دولت و هلال احمر ترکیه، با همکاری جمعیت سره میاشت کشور، همه ساله برای خانواده های بی بضاعت در ولایات مختلف گوشت قربانی مساعدت می کند؛ اما امسال سهم گوشت خانواده های فقیر در این ولایت، به دلیل بی تفاوتی مسئولین و شرکت قراردادی، حین انتقال فاسد و مسترد گردید که این عمل آنان سبب شد تا نیازمندان در ایام عید از استفاده آن محروم شوند.

موصوف افزود: «به خاطررفع این نقیصه، من با سفارت و قنسول ترکیه صحبت نمودم و آن ها تعهد نموده بودند که گوشت فاسد شده را جبران می کنند و خوشبختانه امروز به تعهدات شان عمل نموده برای سه هزار خانواده، گوشت تازه کمک نمودند.»

محمد طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی فاریاب، با قدردانی از کمک های کشور ترکیه گفت که نشر خبر فاسد بودن گوشت قربانی برای فقرا، سبب شد تا مسئولین متوجه اشتباه خود شدند و نیز کمک تازه یی جلب گردید.

همایون عادل رییس سره میاشت گفت که بر اساس پلان این نهاد و سره میاشت زون شمال، قرار بود در روز سوم عید برای نیازمندان گوشت توزیع گردد؛ اما گوشتی که از زون شمال مواصلت ورزیده بود، غیر قابل استفاده تثبیت شد و دوباره مسترد گردید.

احمد سالم اشکانی وکیل ناحیه اول شهر میمنه، گفت: «اطلاع رسانی به موقع پژواک، باعث شد که امروز سه هزار خانوادۀ مسکین گوشت تازه و با کیفیت را دریافت کنند.»

موصوف افزود که گوشت قبلی که از زون شمال مواصلت کرده بود، علاه بر اینکه فاسد شده بود، خریطه های تقسیم شده، وزن های مختلف از یک تا سه کیلو بود؛ اما گوشت امروزی هم تمیز بود و هم هر خریطۀ آن تقریباً پنج کیلو وزن داشت.

در همین حال، شماری از نیازمندان که امروز گوشت دریافت کردند، گفتند که روز عید برای گرفتن گوشت آمده بودند؛ از تعفن آن مریض شده بودند و گوشتی که امروز دریافت نموده اند تازه و منجمد بود.

احسان الله امان اوغلی مسئول سره میاشت زون شمال، به پژواک گفت که جمعیت هلال احمر ترکیه در تفاهم با سره میاشت زون شمال، برای ١٢ هزار فامیل بی بضاعت در پنج ولایت شمالی بلخ، سمنگان، سرپل، جوزجان و فاریاب، گوشت قربانی کمک کرده است.

امان اوغلی گفت که از طریق این امداد، به هر خانواده پنج کیلو گوشت در نظر گرفته شده است.

وی افزود که سره میاشت زون شمال؛ در قسمت سروی مستحقین، توزیع و کنترول از روند توزیع گوشت همکار است، مسائل مالی مربوط جمعیت هلال احمرترکیه می باشد. 

خبرنگار پژواک می گوید که در پی نشرگزارش درخصوص فاسد بودن يک کانتينرگوشت، حوالی ساعت ٩ پیش از چاشت دیروز (جمعه)، خانمی که از طریق تیلیفون خود را معاون سره میاشت زون شمال معرفی نمود، از نشر خبر فاسد بودن گوشت ازطريق سايت آژانس خبرى پژواک انتقاد کرد.

این خانم، با توهین و تحقیر خبرنگار گفته است که این موضوع را توسط سکرترجنرال جمعیت هلال احمر افغانی، پیگیری می کند.

وی درحالیکه فاسد بودن گوشت را تایید می کرده است؛ اما تاکید داشته است که نباید در گزارش نشر شده، باربار از سره میاشت نام برده می شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement