خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: از توليدات نساجى داخلى براى ساخت يونيفورم قواى مسلح استفاده مى شود

غنى: از توليدات نساجى داخلى براى ساخت يونيفورم قواى مسلح استفاده مى شود

Aug 27, 2018 - 13:58

کابل(پژواک، ۵ سنبله ۹۷): رییس جمهور غنی می گوید که حکومت در عرصۀ رشد صنعت، آمادۀ هرگونه همکاری است و برای رشد این بخش، برنامۀ مشخص دارد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور، در دیداری که صبح امروز با شماری از مسئولان مرکزی و ولایتی اتاق صنعت‌کاران، در قصر گل‌خانه ارگ داشته، گفته است که به کارگیری صنعت در رشد اقتصاد تولیدی و سرمایه گذاری خیلی مهم است.

موصوف، ضمن قدردانی از تلاش های سکتور خصوصی در این راستا افزوده است: «حکومت در عرصۀ رشد صنعت، به هرگونه همکاری آماده است و برای رشد این بخش، برنامۀ مشخص دارد.»

وی، از صنعت­کاران خواسته است که در زمینۀ رشد صنعت به خصوص در عرصۀ تولید انرژی آفتابی و بادی و نساجی سرمایه گذاری نمایند.

او خاطر نشان کرده است که حکومت حاضر است برای ساخت وسایل تولید انرژی آفتابی، زمین را برای ایجاد پارک صنعتی در اختیار صنعت­کاران قرار دهد و همچنان از تولیدات نساجی داخلی برای ساختن یونیفورم قوای مسلح استفاده نماید. 

به گفته غنی، جلوگیری از قاچاق در اولویت کار حکومت قرار دارد، چنانچه جلو قاچاق در تورخم گرفته شده، در بنادر و مسیرهای دیگر که امکان قاچاق وجود داشته باشد، حکومت برای جلوگیری از آن تلاش‌های خویش را نیز تسریع خواهد بخشید.

در همین حال، شماری از صنعت­کاران به نمایندگی از دیگران، از توجه رئیس جمهور به این بخش تشکر کرده، گفتند که اکنون۳۲سکتور تولیدی در افغانستان به خودکفایی کامل و ۲۲ سکتور در بخش‌های دیگر به نیمه‌خودکفایی رسیده اند و اگر حکومت از آنان حمایت نماید، سکتورهای متذکره نیز به خودکفایی خواهد رسید.

آنان در صحبت های شان، به ‌خاطر سرمایه گذاری بیشتر در بخش صنعت، ابراز آمادگی کردند و از تلاش های حکومت در راستای جلوگیری از قاچاق قدردانی نمودند.

مسئولان مرکزی و ولایتی اتاق صنعت‌کاران، پیشنهادات مشخص خویش را در خصوص رشد صنعت، رفع چالش ها در برابر صنعت و احیا و انکشاف پارک های صنعتی، به رئیس جمهور ارائه کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement