خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار پروژه های بزرگ که از سوی غنی در پکتیا وعده شده بود هنوز آغاز نشده است

بازسازى

آرشيف

کار پروژه های بزرگ که از سوی غنی در پکتیا وعده شده بود هنوز آغاز نشده است

Aug 27, 2018 - 10:25

گردیز (پژواک،٥ سنبله ٩٧): اعضای شورای ولایتی و مردم عام در پکتیا می گویند که در این ولایت، وقت بیشتر سال گذشت؛ اما هنوز هم کار پروژه های وعده شدۀ بزرگ و مهم آغاز نشده است.

آنها انتقاد می کنند که در این ولایت، از سبب زود آمدن زمستان مدت کاری کم میباشد و باید کارهای پروژه هاى سازندگى از شروع سال آغاز شود.

ممتاز کروخیل عضو شورای ولایتی پکتیا در این مورد، به آژانس خبری پژواک گفت که رییس جمهور غنی در سفر آخری خود به گردیز پروژه های سرک گردیز- زرمت، پارک صنعتی، تعمیر قوماندانی امنیه و شهرک مامورین را افتتاح نمود؛ اما با گذشت چهار ماه تاهنوز کار عملی پروژه های یادشده آغاز نشده است.

کروخیل گفت که وعده های خالی، اعتماد مردم بالای ادارات حکومتی را کم می کند و لازم است که کار پروژه های وعده شده با مدیریت مناسب آغاز شود؛ زیرا به گفتۀ او در هوای سرد کارهای بازسازى به خوبی انجام نمی شود.

موصوف افزود که از جمله پروژه های وعده شدۀ رییس جمهور، تنها برق وارداتی وصل شده؛ اما کار تقسیم بندی شان ساکت مانده است.

وی گفت: "از طرف زمستان درپکتیا هیچ نوع پروژه و کارهای تعميری انجام نمیشود، دولت باید دیگر به ملت خود وعده های دروغ ندهد، زمانیکه کار یک پروژه تاخير مى افتد، ادارۀ ولایتی مکلف است که به طور آشکار مشکل پروژه را به ملت بگوید تا ملت همراۀ شان همکاری کند."

همچنان زیارت گل تاثیر فعال مدنی در گردیز، به آژانس خبری پژواک گفت که والی و وزیران کشور، اعمار سرک حلقوی گردیز؛ مهمانخانۀ مقام ولایت، تعمیرات ٤٠ مکتب ریاست معارف، بازسازی بالاحصار، اعمار اکادمی ها و میدان کرکیت به سطح زون از سوی کرکیت بورد، فعال نمودن ولسوالی روحانی بابا و ساختن سرک، اعمار دو سردخانۀ بزرگ  دیگر را تعهد کرده بودند؛ اما تا هنوز کارهای عملی این پروژه ها آغاز نشده است.

تاثیر افزودد: "به ماسترپلان دو ولسوالی گردیز کار نشده است، تشکیل پولیس، فعال کردن حوزه های امنیتی، امتیاز دادن واقعی درجۀ اول به پکتیا و کارهای دیگر، تا هنوز روی کاغذ باقی مانده است."

اجمل مسعودزی باشندۀ گردیز گفت که باید دیزاین و پلان پروژه ها در زمستان و کار های عملی آن در سال نو آغاز شود، تا کار به وقت معین انجام شود.

مسعودزی بالای بند مچلغو نیز انتقاد کرده گفت که شرکت ذیربط ، در سه سال وعدۀ ساختن بند مذکور را داده بود؛ اما به گفتۀ وی تا هنوز ده در صد کارهای بند یادشده انجام نشده است.

 او گفت: "رییس جمهور، والی و وزیران کشور، وعده های بیشتر کردند؛ اما تا هنوز هیچ کاری آغاز نشده است، در مناطق امن نیز کار شورع نشده است، دو ما بعد زمستان می آید، باز هیچ کار انجام نمی شود."

باشندگان دیگر این ولایت نیز اظهارات مشابه داشتند و تاکید کردند که حکومت باید به سرعت کار پروژه ها را آغاز نماید.

اما شمیم خان کتوازی والی پکتیا، سبب تاخیر در کار پروژه ها را مشکلات امنیتی و تخنیکی، به تعویق انداختن پروژه ها در وزارتخانه ها و کمیسیون ملی تدارکات خواند و گفت که تلاش میکنند به زودی کار پروژه ها را آغاز نمایند.

کتوازی افزود: "در هفتۀ آینده کار سرک احمد خیل- آریوب ځاځى به شکل عملی شروع خواهد شد، سرک اسفالت شده میباشد، بودجۀ آن قبول شده و کمپنی نیز معلوم است، در ده روز آینده پروژۀ سرک حلقوی څمکنى ــ جانى خیل و گردیز، به اعلان سپرده خواهد شد و تلاش ما این است که در ده روز آینده، بالای سرک زرمت کار عملی را شروع کنیم."

 این در حالى است که رییس جمهور در سفر اخیرش به گردیز، در پکتیکا گفته بود که در گذشته به پکتیا کار نشده است و تعهد کرد که به این ولایت، توجه همه جانبه خواهد کرد و آن را به زون اقتصادی مبدل خواهد نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement