خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروال نیلی: ساخت و سازهای خودسر در شهر نیلی تخریب خواهد شد

شاروال نیلی: ساخت و سازهای خودسر در شهر نیلی تخریب خواهد شد

Aug 28, 2018 - 15:06

نیلی(پژواک، ٦ سنبله ٩٧): شاروالی نیلی می گوید که از ساخت و سازهای خودسر در داخل شهر جلوگیری می شود و ساختمان هایی که بدون در نظرداشت ماسترپلان اعمار گرديده باشد نیز تخریب خواهد شد.

خدیجه احمدی شاروال نیلی، در صحبت با آژانس خبری پژواک، ساخت و سازهای خودسر را یکی از معضلات بزرگ فرا روی این اداره خوانده گفت که کمیته جلوگیری از ساخت و سازهای خودسرانه، دو باره ایجاد شده و برای هیچ فردی اجازه داده نمی شود که بدون رعایت ماسترپلان شهری، اقدام به ساخت و ساز نمایند.

وی هشدار داد که هرگاه فردی به این امر توجه نکند و تخلف ورزد، کار ساختمانی اش متوقف و مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

او گفت: «پس از بررسی صد در صد خانه هايی که به صورت خودسر بدون در نظرداشت ماسترپلان در داخل شهر ساخته شده اند، آن ها را تخریب خواهیم کرد.»

بانو احمدی همچنان گفت که منازعه بر سر زمین، از عمده ترین چالش های فرا روی توسعه و انکشاف شهر نیلی می باشد.

وی علاوه کرد که محدودۀ ماسترپلان شهری، با ساحات غیرپلانی درحال خط اندازی بوده و به‌ زودی کار آن تکمیل و ساحات مشخص خواهند شد.

در همین حال، حبیب الله هدایت رئیس عدلیه دایکندی گفت که حدود ۸۰ دوسیه ساخت و ساز خودسر از سوی ریاست عدلیه، به اداره قضایای دولت ارجاع شده است.

وی افزود که توزیع خودسرانه زمین و جمع آوری پول، ادعای مالکیت برخی افراد بر ساحات دولتی و ساخت و سازهای خودسر، از عمده ترین چالش ها در این ولایت می باشد.

در همین حال، شماری از فعالین مدنی می گویند که شاروالی نیلی، در امر جلوگیری از ساخت و سازهای خودسر کوتاه آمده است.

علی آقا یک تن از فعالین مدنی دایکندی گفت شهر نیلی به جای آن که با گذشت هر روز به یک شهر قانونمند و پیشرفته تبدیل شود، به مشکلاتش افزوده می شود؛ چون هرکس به هر نحوی که دلش خواست برای خود خانه و یا هم مارکیت می سازد.

این در حالی است که خدیجه احمدی، همزمان با آغاز به کارش به عنوان شاروال نیلی، تعهد نموده بود که در راستای مدیریت درست زمین های شهری، افزایش عواید و دخیل سازی مردم و نهادهای مدنی در بهبود وضعیت شهری تلاش می کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement