خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«طالبان برق وارداتی ترکمنستان به ولایت هرات را قطع کرده اند»

«طالبان برق وارداتی ترکمنستان به ولایت هرات را قطع کرده اند»

Aug 29, 2018 - 11:04

هرات(پژواک، ٧ سنبله ٩٧): مقام های محلی در هرات می گویند که طالبان مسلح، با شلیک مرمی بر پایه های برق وارداتی ترکمنستان در منطقه "خلاوک" ولسوالی رباط سنگی، برق این ولایت را قطع کرده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، با نکوهش این اقدام طالبان، حمله بالای تاسیسات عام المنفعه را «دشمنی» با مردم دانسته، گفت که طالبان مسلح حوالی ساعت ١٠:٠٠ شب گذشته با آسيب رساندن به شبکه انتقال برق وارداتی ترکمنستان، برق این شهر را قطع کرده اند.

به گفتۀ وی، با قطع جریان قطع برق وارداتی ترکمنستان، از شب گذشته به این سو نیمی از باشنده گان هرات برق ندارند.

موصوف به آژانس خبری پژواک گفت: «برق از سوی طالبان در ساحه خلاوک ولسوالی رباط سنگی قطع شده و تيم های تخنيكی هرات برشنا به خاطر ترميم مجدد لين انتقال برق، به محل فرستاده شده و به زودی عوارض آن برطرف ولين های انتقال برق ترميم می شوند.»

درهمین حال، محمد طاهرعارف رییس دفتر ساحوی برشنا در هرات گفت که شب گذشته نیروهای اردوی ملی در منطقه «خلاوک» ولسوالی رباط سنگی با طالبان درگیر شده اند و طالبان در جریان جنگ، لین برق را هدف قرار داده، قطع نموده اند.

وی افزود که بامداد امروز تیم تخنیکی ریاست برشنا به محل فرستاده شده تا لین برق وارداتی ترکمنستان را وصل کند.

موصوف علاوه کرد: «حوالی ساعت ١٠ شب گذشته برق قطع شد و ما فکر کردیم که شارتی برق است؛ اما بعداً اطلاع یافتیم که درگیری میان اردوی ملی و طالبان سبب شده تا طالبان برق را قطع کنند.»

درهمین حال، شماری از باشنده گان هرات از قطع برق وارداتی ترکمنستان به این ولایت ابراز نگرانی می کنند و از مسئولان محلی می خواهند که برق را دوباره وصل کنند.

حبیب الله یکی از شهروندان هرات گفت: «با این گرمی هوا، دیشب برق قطع شد و تمام کار و بار مردم به برق بستگی دارد و امیدوارم که تا پایان امروز، برق ما دوباره وصل شود.»

عزیزاحمد یکی دیگر از باشنده گان هرات گفت که اگر برق نباشد، آب هم نیست و گرمی هم طاقت فرسا است و زنده گی بدون برق مشکل است.

در حال حاضر، ترکمنستان ٧٠ میگاوات برق به شهر هرات می دهد که نیمی از باشنده گان این ولایت از آن استفاده می کنند و نیمی دیگر از برق وارداتی ایران استفاده می کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement