خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امسال ۵۵ پروژۀ بازسازی ریاست انکشاف دهات در ننگرهار تطبیق میشود

امسال ۵۵ پروژۀ بازسازی ریاست انکشاف دهات در ننگرهار تطبیق میشود

Aug 30, 2018 - 13:50

 

جلال آباد (پژواک، ٨ سنبله ۹۷): مسئولان ریاست انکشاف دهات در ننگرهار میگوند که امسال ۵۵ پروژۀ بازسازی به ارزش ۵۵۲ میلیون افغانی، در این ولایت تطبیق میشود.

به گفتۀ آنان، پروژه های یادشده بدون حصارک و شیرزاد، در تمام ولسوالی های ننگرهار تطبیق میشود،  که هزاران خانواده در حدود ۱۸۰۰ قریه از آن مستفید خواهند شد.

انجینر مجیب الرحمن ضیا رئیس انکشاف دهات این ولایت، در بحث اختصاصی با پژواک گفت که آنها در ۲۰ ولسوالی ننگرهار در عرصه های میثاق شهروندی، راه سازی قریه، تهیه نمودن آب آشامیدنی، حمایت از صنایع دستی، به میان آوردن همکاری محلی و انرژی پایدار خدمات عرضه میکنند.

وی افزود که در جریان سال گذشته و امسال، بدون ولسوالی حصارک و شیرزاد، در ۲۰ ولسوالی دیگر ننگرهار، ۱۵۰ پروژه به ارزش ۱ میلیارد و ٢٤٥ میلیون افغانی تطبیق شده است.

به گفتۀ ضیا، سال گذشته ۹۵ پروژه تکمیل گردیده و ۵۵ پروژه دیگر امسال زیر دست قرار دارد.

موصوف اظهار داشت: "این پروژه شامل سرک سازی قریه، پل، پلچک، مساجد، شبکه های آب آشامیدنی، حفر چاه های عمیق، اعمار مکاتب و غيره میباشد."

رئیس احیا و انکشاف دهات گفت که مصرف تمام پروژه، از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات پرداخته میشود و بعضی کارهای ابتدایی پروژه هايی که در آینده تطبیق میشود آغاز شده است.

رئیس احیا و انکشاف دهات گفت که در حال حاضر، در ۸ ولسوالی ولایت مذکور، پروژه های میثاق شهروندی آغاز شده و قرار است در بعضی ولسوالی هاى دیگر نیز ۴۰۰ پروژه آغاز شود.

مجیب الرحمن ضیا افزود که برای شفافیت پروژه ها برنامۀ مشخصى را زیر دست گرفته و اطمينان میدهد که تمامی پروژه، به شفافیت کامل و مطابق دیزاین، به پیش برده خواهد شد.

 او در جواب شکایات مردم در رابطه به میثاق شهروندی گفت که پروژه های گذشته، از سوی موسسات کمکی به پیش برده میشد که تا اندازه اى بیشتر معیاری نبوده؛ اما اکنون تمام پروژه ها از سوی وزارت تطبیق میشود و آنها با دقت کامل از کارهای شان بررسی میکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement