خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اهانت به ارزشهای مقدس بشرى خلاف معيارهاى اخلاقى و آزادى بيان است"

"اهانت به ارزشهای مقدس بشرى خلاف معيارهاى اخلاقى و آزادى بيان است"

Aug 30, 2018 - 15:02

کابل(پژواک، ۸ سنبله ٩٧): وزارت خارجۀ کشور، اهانت به باورها و ارزش هاى مقدس بشرى را خلاف معيارهاى پذيرفته شدۀ اخلاقى و آزادى بيان دانست و از دولت هالند خواست که هرچه در توان دارد، براى توقف اين سناريو انجام دهد.

بر اساس گزارش ها، قرار است در هالند، رقابت توهین آمیزی نسبت به حضرت محمد (ص)، راه اندازی شود.

راه اندازی این رقابت کاریکاتور که توهین نسبت به حضرت محمد (ص) پیامبر بزرگ اسلام می باشد، از سوی یک عضو پارلمان هالند، اعلام شده است.

در خبرنامۀ دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه که امروز منتشر و کاپى آن به اژانس خبرى پژواک مواصلت کرده ، آمده است که صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت امور خارجۀ کشور، در پیوند به راه اندازی رقابت برای ساخت، نشر و پخش تصاویر موهن نسبت به پیامر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، با ستیف بلاک وزیر امور خارجه کشور شاهی هالند صحبت تیلیفونی کرده است.

منبع نوشته است که ربانى، اهانت به باورها و ارزش هاى مقدس بشرى را خلاف معيارهاى پذيرفته شدۀ اخلاقى و آزادى بيان دانست و از وزير خارجه و دولت هالند خواست که هرچه در توان دارند، براى توقف اين سناريو كه باعث برانگيخته شدن احساسات پاك حدود يك و نيم ميليارد مسلمان در سراسرِ جهان مى شود، انجام دهند.

خبرنامه به نقل ازوزیر خارجه هالند گفته است که  دولت هالند، با اين مسئله هيچ ميانه اى ندارد و تلاش خواهند کرد که در چارچوب قوانین کشورشان، بتوانند با این رویداد برخورد نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement