خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برنامه آگاهی دهی حفاظت از میراثهای فرهنگی در بدخشان راه اندازی شد

برنامه آگاهی دهی حفاظت از میراثهای فرهنگی در بدخشان راه اندازی شد

Sep 01, 2018 - 17:18

فیض آباد (پژواک،۱۰سنبله ۹۷): برای ٣٥ تن از کارمندان دولت، برنامه دو هفته یی آگاهی دهی در مورد حفاظت از میراث های فرهنگی، در ولایت بدخشان تدویر یافت.

این برنامه از سوی مرکز میراث های فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ، برای ۳۵ تن از معلمین و کارمندان ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان راه اندازی شده بود.

نقیب الله ثاقبیار رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، گفت که طی چهل سال جنگ، اکثر آبده ها و میراث های فرهنگی آسیب دیده و یا در اثر حوادث طبیعی قسماً تخریب گردیده است.

وی افزود که وزارت اطلاعات و فرهنگ، از چندین سال به این سو با راه اندازی برنامه های آگاهی دهی در مرکز و ولایات، در صدد حفاظت از میراث های فرهنگی شده است.

کشمی عدالت پور مسئول مرکز میراث های فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که برنامه، به خاطر مسئولیت پذیر شدن مردم در برابر ارزش های فرهنگی می باشد.

او علاوه کرد که تاحال این برنامه آموزشی، در هشت ولایت کشور به شمول کابل راه اندازی شده وقرار است در آینده، در سایر ولایات راه اندازی گردد.

سید حسین نهیب آمر فرهنگ وهنر ریاست اطلاعات وفرهنگ گفت: «ما تا حال ۳۵ آبده و ساحات تاریخی را تثبیت و به ریاست اقتصاد ولایت فرستاده ایم، که از جمله ۲۱ آبده از طرف وزارت اطلاعات و فرهنگ ثبت و راجستر گردیده است و از ۲۱ آبده، ۵ آبدۀ آن در بدخشان از طرف بنیاد کلتوری آغاخان، ترمیم و بازسازی شده و متباقی، نسبت نبود بودجه به حال خود باقی مانده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement