خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بریتانیا بر ادامۀ همکاری هایش با افغانستان متعهد است

بریتانیا بر ادامۀ همکاری هایش با افغانستان متعهد است

Sep 01, 2018 - 15:39

کابل(پژواک،۱۰سنبله ۹۷): رئیس اجرایی حکومت، ضمن استقبال از تصمیم بریتانیا در افزایش نیروهای آن کشور در افغانستان، می گوید که بریتانیا از جمله متحدان استراتیژیک و مهم افغانستان است.

در خبرنامه ریاست اجرایی حکومت که در اختیار آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، در دیدار با گوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا در قصر سپیدار، خواهان تداوم همکاری‌ آن کشور در افغانستان شده است.

منبع نوشته است که عبدالله، بریتانیا را از متحدان استراتیژیک و مهم افغانستان خوانده است که می تواند قوای مسلح کشور را تقویت کند.

موصوف در این دیدار، از تصمیم بریتانیا مبنی بر افزایش نیروهای آن کشور در چارچوب ناتو و نیروهای حمایت قاطع، قدردانی کرده است.

گوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا نیز گفته است: «آمده ام تا از نزدیک وضعیت را در افغانستان ارزیابی نمایم، ‌با مقامات افغانستان روی مسایل عمده صحبت کنم.»

موصوف، از پیشرفت قوای مسلح افغانستان و ارتقای توانایی‌ های این نیروها ابراز خرسندی کرده، افزوده است که کشورش آماده است قوت‌ های مسلح افغانستان را در بخش ارتقای ظرفیت کمک کند.

در این نشست، آخرین تحولات سیاسی، نظامی در افغانستان، روابط منطقه‌ یی، اعمال فشار بالای پاکستان به منظور قطع حمایت از دهشت ‌افگنان، مذاکرات صلح و تأثیر سیاست‌ های کلان بین ‌المللی بالای وضعیت در کشور نیز مورد بحث قرار گرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement