خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاین جمع آوری زباله ها از شهر در دایکندی راه اندازی شد

کمپاین جمع آوری زباله ها از شهر در دایکندی راه اندازی شد

Sep 01, 2018 - 16:42

نیلی(پژواک، ١٠ سنبله ٩٧): شماری از متعلمین و مسئولین حکومتی دایکندی، کمپاین جمع آوری زباله ها از سطح شهر نیلی را، به هدف ترویج فرهنگ شهرنشینی راه اندازی نمودند.

این کمپاین، امروز از سوی «موسسه شهدا» که وزارت امور خارجه امریکا آن را تمویل کرده است، با حضور حدود ١٥٠ تن از متعلمین و برخی مسئولین حکومتی، در شهر نیلی مرکز ولایت راه اندازی شد.

گل جان حجتی مسئول موسسه یادشده، هدف از این حرکت نمادین را ترویج فرهنگ شهرنشینی و بالا بردن آگاهی مردم جهت پاک نگهداشتن شهر عنوان نمود.

موصوف افزود: «متاسفانه در شهر نیلی، زباله های زیادی وجود دارند که شهروندان در قبال پاکی شهر احساس مسئولیت نمی کنند و شهرداری هم به تنهایی نمی تواند که شهر را پاک نگهدارد؛ به همین خاطر امروز ما این حرکت را راه اندازی کردیم.»

از سویی هم شماری از شهروندان، ضمن استقبال از این حرکت دانش آموزان؛ راه اندازی چنین برنامه ها را در راستای انگیزه دهی مردم جهت پاک نگهداشتن شهر موثر می دانند.

عاطفه افشار یکی از شهروندان نیلی گفت: «راه اندازی چنین برنامه ها، الگوی خوبی برای مردم می باشد، تا اینکه مردم محیط زیست شان را پاک نگهدارند.»

شماری از اشتراک کننده گان این کمپاین، از مردم می خواهند که در پاک نگهداشتن شهر از وجود زباله ها و آلاینده های محیط زیستی تلاش نمایند.

محسن عزیزی یکی دیگر از اشتراک کننده گان این کمپاین گفت: «ما از شهروندان نیلی می خواهیم که منتظر حکومت ننشینند، بلکه خودشان در پاک نگهداشتن شهر شان تلاش نمایند؛ زیرا شهر ما خانه‌ ماست و ما باید همانند خانه خود شهر خود را پاک نگهداریم.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement