خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاین و راهپیمایی نمادین به حمايت از صلح در شبرغان انجام شد

کمپاین و راهپیمایی نمادین به حمايت از صلح در شبرغان انجام شد

Sep 02, 2018 - 18:56

شبرغان (پژواک، ١١ سنبله ٩٧): ده ها جوان به پشتیبانی از صلح، کمپاین و راهپیمایی نمادین را در شهر شبرغان به راه انداختند.

اين تعداد جوانان که در همکارى مرکز آموزش لنکن، اين حرکت مدنى را راه اندازى کرده بودند، پس از پیمودن نیم کیلومتر راه در مقابل دفتر مقام ولایت تجمع کرده، ضمن اجرای نمایشات فرهنگی و لباس های بومی، پیام های شان را غرض حمایت از صلح به طرف های درگیرشريک ساختند.

ملالی مبارز احمدی مسئول مرکز آموزشی لنکن در شهر شبرغان، به آژانس خبرى پژواک گفت که هدف کلی آنان از راه اندازی اين برنامه، انگیزه دهی برای مردم است؛ زیرا صلح را نمیتوان در قالب چند جمله و تجلیل یکروز خلاصه کرد.

وی افزود: "ما خواستیم قبل از تاریخ بیست و یکم سپتامبر (٣٠ سنبله) روز جهانی صلح به مردم انگیزه دهی نماییم تا از واژه صلح و اهمیت آن در جامعه امروزی، معلومات کامل داشته باشند."

موصوف تصریح کرد، به همین دلیل، خواستند تا با نمایش لباس ها و فرهنگ مردم شمال کشور، حرکت نمادینی را در جاده های شهر شبرغان به راه اندازند و در کنار آن، پیام های صلح را نیز به مردم ارزانی نمایند.

موصوف گفت به همین منظور واژه صلح را تا روزی که از آن تجلیل میشود، در قالب حرکت های مختلف فرهنگی، به مردم معرفی مى نمایند و آنها را برای تامین آن در کشور انگیزه مى دهند.

خانم مبارزعلاوه کرد: "تا تاریخ بیست و یکم سپتمبر برنامه های مختلفی را در این راستا راه اندازی میکنیم و قدم بعدی ما راه اندازی یک برنامه با اطفال است."

او به این نکته نیز اشاره نمود که دادن انگیزه به اطفال، میتواند در قسمت تعمیم این اصل خیلی مفید و موثر واقع گردد و آنان بخاطر حمایت از صلح، از هر راه ممکنه استفاده میکنند.

برخی جوانان که در این برنامه سهم گرفته بودند، ميگويند که صلح برای جامعه امروزی ما یک امر ضروری و نیاز مبرم است.

اکبر سخی زاده یکتن از شرکت کننده گان گفت: "ما به مخالفین دولت پیام میدهیم که از راهی که آنها روان اند، برگردند؛ زیرا جنگ راه حل نیست و ما از سالیان متمادی زهر تلخ آنرا تجربه میکنیم."

وی افزود که بهتر است مخالفین دولت، مسایل مربوط به کشور را از طریق برداشتن تفنگ حل و فصل نکنند؛ چون از طریق توسل به زور نمیتوانند به راه حلی مناسب برسند.

این جوان گفت: "پدیده جنگ در کشور ما، برای جهانیان از افغانستان یک چهره خشن معرفی کرده، بهتر است تا این ذهنیت را از اذهان مردم جهان بزداییم."

فلورانس فروتن یکتن از اشتراک کننده گان دیگر گفت مردم ما از انتحار و انفجار خسته شده اند و میخواهند زنده گی را در آرامش و آسایش سپری کنند.

فروتن افزود: "من از تمام مخالفین دولت میخواهم که از خشونت و جنگ دست بکشند، برای عمران کشور دست به دست هم دهند و زنده گی صلح آمیز را اختیار کنند."

در این برنامه جوانان پس از یک راهپیمایی در مقابل ساختمان مقام ولایت با نمایش لباس های محلی، پیام های صلح آمیز شانرا به مردم ابراز داشته و از همه اقشار جامعه خواستند تا در این امر خیر که به شکل یک کمپاین برای بیست روز ادامه خواهد داشت، شرکت نموده، دین انسانی شانرا ادا نمایند.

این برنامه در شهر شبرغان در حالی از طرف برخی از جوانان روی دست گرفته میشود که ناامنی ها و دامنه فعالیت مخالفین دولت در قسمت اعظم این ولایت در حال افزایش است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement